Німеччина допоможе Україні з реформами, але в НАТО її поки не бачить

Німеччина допоможе Україні з реформами, але в НАТО її поки не бачить

Укрінформ
Німеччина не бачить у короткостроковій перспективі можливості набуття Україною членства в НАТО, але допомагає українській армії проводити необхідні для цього реформи.

Про це заявив керівник департаменту політики у Міністерстві оборони ФРН Детлеф Вехтер під час дискусії, організованій Німецьким атлантичним суспільством, повідомляє Укрінформ.

«Ми працюємо з українськими друзями, партнерами, щоби втілити необхідні реформи, створити умови для того, щоб взагалі наблизитися до Плану, цієї Мапи (ПДЧ – ред.). До цього належить оборонна реформа, в проведенні якої допомагає Німеччина, НАТО… Але наразі ми не бачимо, що питання ПДЧ, процесу, коли країни-кандидати готуються до членства (це може тривати дуже довго – 10-12 років) стоїть наразі на порядку денному», - сказав Вехтер.

Читайте також: У НАТО визнають, що не існує «списку реформ», які гарантують вступ до Альянсу

Він підкреслив, що не хотів би називати якісь строки щодо вступу України до північноатлантичного альянсу. При цьому представник МО повторив позицію федерального уряду, який «постійно повторює, що наразі немає підстав для цього, тому не дає фальшиві, занадто великі обіцянки». Водночас Вехтер підкреслив, що "ФРН лишається на принциповій обіцянці перспективи членства в альянсі для України та Грузії від 2008 року".

Читайте також: Грузія готова скористатися будь-якими інструментами для членства в НАТО - заступник глави МЗС

Нагадаємо: у 2008 році саме Німеччина «загальмувала» процес надання Україні перспективи членства в НАТО. Останнім часом Київ наполегливо закликає партнерів по альянсу та Німеччину зокрема, надати їй вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції країни з НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-