У «Слузі народу» не виключають можливості розміщення баз НАТО в Україні

У «Слузі народу» не виключають можливості розміщення баз НАТО в Україні

Укрінформ
Україна може розмістити на своїй території військові бази НАТО, якщо вступить до Альянсу або якщо укладе з країнами відповідні договори про військову співпрацю. Дозвіл на розміщення іноземних військових баз в Україні має надати Конституційний Суд.

Як передає Укрінформ, про це заявив в ефірі телеканалу «Україна 24» народний депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський, коментуючи негативну реакцію президента РФ Володимира Путіна на військові навчання у Чорному морі за участю країн НАТО.

За словами Веніславського, загрозу територіальній цілісності та суверенітету України «становлять явно не іноземні військові формування, які сьогодні беруть участь у спільних військових навчаннях Sea Breeze-2021, а якраз Російська Федерація і її лідер Володимир Путін».

«Підтримка України з боку наших західних партнерів явно дратує Росію і явно йде на користь Україні. Я думаю, що закиди щодо Конституції України (щодо неприпустимості розміщення іноземних військових баз - ред.) «від лукавого». Хочу нагадати тому ж пану Путіну, що в Конституції, наприклад, Литовської Республіки було аналогічне формулювання, як у Конституції України, що на території забороняється розташування іноземних військових баз. Але Конституційний Суд Республіки Литва, розглянувши це конституційне положення, сказав, що воно не поширюється на бази союзників. Якщо Україна стане членом НАТО, то союзницькі бази, якщо за аналогією взяти, також можуть з'явитися на території України», - заявив народний депутат.

Читайте також: Зеленський заявив, що реакція Росії на тему України в НАТО схожа на дитячі нічні страхи про шафу

На думку Веніславського, це було б гарантією безпеки й територіальної цілісності України.

На запитання, чи може Україна розмістити в себе іноземні військові бази, не будучи членом НАТО, Веніславський відповів: «Це в будь-якому випадку має вирішити Конституційний Суд України за аналогією з Конституційним Судом Литви... Треба, щоб хтось звернувся до Конституційного Суду за офіційним тлумаченням статті 17, яка забороняє розташування іноземних військових баз на території України... Будемо сподіватися, що судді Конституційного Суду, які гіпотетично можуть розглядати це питання, будуть патріотами України й стануть насторожі національних інтересів і територіальної цілісності України... Гіпотетично, якщо будуть укладені договори, наприклад, про якусь військову співпрацю з іноземними країнами, то через рішення Конституційного Суду можна очікувати, що такий варіант не виключається».

Читайте також: Учасники Sea Breeze спокійно ставляться до «спостерігачів» від РФ - американський офіцер

Як повідомляв Укрінформ, 28 червня в Чорному морі розпочалися військово-морські навчання Sea Breeze-2021, організовані спільно ВМС України та Шостим оперативним флотом ВМС США. Вони мають на меті підвищити рівень взаємосумісності підрозділів ВМС України і США, а також держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань з підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру й стабільності в Чорноморському регіоні.

Цьогорічні навчання, які стали наймасштабнішими за більш як 20 років, триватимуть до 10 липня. У них беруть участь представники 31 держави, близько 30 кораблів і катерів, до 30 літаків і вертольотів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-