Український консул після повернення з Санкт-Петербурга візьме коротку відпустку - МЗС

Український консул після повернення з Санкт-Петербурга візьме коротку відпустку - МЗС

Укрінформ
Консул Генконсульства України в Санкт-Петербурзі Олександр Сосонюк, якого МЗС РФ через влаштовану проти нього провокацію оголосило небажаною персоною, після короткої відпустки повернеться до дипломатичної роботи.

Про це Укрінформу повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

Він нагадав, що консул Олександр Сосонюк учора. 21 квітня, залишив РФ.

«В Україні він планує взяти коротку відпустку, щоб провести час з родиною і відновити сили», - зазначив Ніколенко.

Читайте також: Росія погрожує вислати ще одного українського дипломата

Речник МЗС акцентував, що робота українських дипломатів у Росії, фактично на території держави-агресора, сповнена численних викликів. Він констатував, що люди працюють в умовах посиленого тиску, перманентних загроз провокацій. До того ж, має місце нехтування російською стороною своїми зобов‘язаннями в рамках Віденської конвенції про дипломатичні зносини, зокрема в частині забезпечення безпеки іноземного дипломатичного корпусу.

Ніколенко запевнив, що в МЗС України високо цінують роботу Сосонюка та всіх співробітників українських дипломатичних установ в Росії.

«Після відпустки консул повернеться в зовнішньополітичне відомство і продовжить захищати національні інтереси нашої держави», - повідомив речник МЗС.

Читайте також: Україна направила ноту про оголошення небажаною особою радника посольства РФ

Як повідомляв Укрінформ, ФСБ Росії 17 квітня заявило про затримання у Санкт-Петербурзі 16 квітня консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка нібито за отримання закритої інформації з баз даних правоохоронних органів і ФСБ.

Тимчасовому повіреному у справах України в Російській Федерації Василю Покотилу, який був викликаний до МЗС РФ, оголосили про небажаність перебування в Росії консула Генконсульства України в Санкт-Петербурзі.

Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін назвав затримання українського консула Сосонюка грубою провокацією.

Читайте також: Видворення дипломатів: Чехія не виключає подальших кроків щодо РФ

Речник МЗС Олег Ніколенко 17 квітня повідомив, що у відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства Росії в Києві має залишити територію України впродовж 72 годин починаючи із 19 квітня.

Російські ЗМІ повідомили 21 квітня, що оголошений персоною нон грата російський дипломат Євген Черников залишив територію України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-