Проведення в ОРДЛО виборів у Держдуму порушить і українське, і російське законодавство - експерти

Проведення в ОРДЛО виборів у Держдуму порушить і українське, і російське законодавство - експерти

Укрінформ
Проведення в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) запланованих на осінь виборів у Держдуму РФ буде порушенням не лише українського законодавства, а й російського.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповіли українські та російські експерти, передає Укрінформ.

Як зазначають аналітики, на тимчасово непідконтрольній території є сотні тисяч громадян України, які отримали російські паспорти і яким Центрвиборчком РФ дозволив голосувати за тією ж процедурою, що і росіяни за кордоном.

Водночас аналітик громадянської мережі "Опора" Олександр Клюжев зазначив, що ця процедура не може вважатися легітимною навіть з погляду російського законодавства. Адже в такому разі слід або приписатися до виборчої дільниці в Росії або голосувати на офіційних дільницях на території інших країн.

Читайте також: Рішення Москви про голосування жителів ОРДЛО на виборах до Держдуми є незаконним - МЗС

"У Донецьку і Луганську не діє консульство Російської Федерації, тому, звичайно, ніякого законного механізму немає. Необхідно розуміти, що в усьому світі організація дільниць на виборах іноземної держави можлива або в консульських дипломатичних установах, або в інших установах, але за згодою країни, яка контролює територію, до складу якої входить відповідна територія", — пояснив експерт.

Своєю чергою засновник Східної правозахисної групи Павло Лисянський зазначає, що онлайн-голосування теж не є прийнятним варіантом, а низька пропускна здатність контрольно-пропускних пунктів на неконтрольованій ділянці кордону з Росією не дозволить усім охочим "виборцям" потрапити до Ростовської області у день виборів.

"Як вивезти 300 тис. людей? Навіть якщо 20 тисяч везти — все одно буде колапс. Адже пропускна здатність КПП не така велика. Онлайн-голосування через додаток "Держпослуги" - теж нереально", — переконаний Лисянський, наголошуючи, що в будь-якому разі вибори вважатимуться незаконними.

На його думку, найімовірнішим сценарієм є відкриття Росією "виборчих дільниць" на території ОРДЛО, однак це передбачає внесення змін до російського законодавства.

Читайте також: Росія всупереч заявам інтегрує ОРДЛО у свій простірУкраїна в ОБСЄ

У цьому зв'язку оглядач Московського центру Карнегі Костянтин Скоркін висловив думку, що Росія може створити окремий виборчий округ, "але це буде великий пропагандистський крок і в рамках нинішнього загострення" на сході України.

При цьому аналітик Донецького інституту інформації Віталій Сизов переконаний, що Росію від ідеї проведення "виборів" в ОРДЛО може зупиняти "тільки внутрішньополітичне рішення". "Самі вибори провести — не найскладніше завдання. Найскладніше завдання — прийняти політичне рішення", — підкреслив Сизов.

Як повідомляв Укрінформ, у Росії активно ведуться дискусії про організацію на окупованих територіях Донецької та Луганської областей виборів до Держдуми РФ, намічених на 19 вересня 2021 року.

Євросоюз у цьому зв'язку висловив занепокоєння, наголошуючи, що це було б порушенням Мінських угод.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-