Минулого року НАЗК направило на фінансування партій понад ₴283 мільйони

Минулого року НАЗК направило на фінансування партій понад ₴283 мільйони

Укрінформ
Минулого року Національне агентство з питань запобігання корупції направило на фінансування діяльності політичних партій 283,53 млн гривень.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті НАЗК за 2020 рік.

"НАЗК як розпорядник бюджетних коштів упродовж 2020 року забезпечило розподіл та щоквартальне перерахування політичним партіям коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності загальним розміром 283,53 млн гривень", - йдеться у звіті.

Найбільшу суму отримала "Слуга народу" - 70,28 млн гривень. "Європейська солідарність" отримала 37,02 млн гривень, "Голос" - 33,16 млн гривень, "Опозиційна платформа - За життя" - 31,89 млн гривень, ВО "Батьківщина" - 20,01 млн гривень.

Читайте також: Фінансування партій: у НАЗК кажуть, що новий законопроєкт закриє фіктивні витрати

У звіті зазначено, що на підставі заяви політичної партії "Слуга народу" зупинялося державне фінансування партії у ІІІ і ІV кварталах 2020 року. Крім того, при перевірці встановлених законом обмежень щодо фінансування політичних партій встановлено факти зазначення недостовірних відомостей у звітах, поданих партіями "ВО "Батьківщина" та "Голос". Це призвело до зупинення державного фінансування "ВО "Батьківщина" за І квартал та партії "Голос" за ІІ квартал.

Читайте також: «Слузі народу» відновили фінансування з держбюджету

Як повідомлялося, НАЗК призупинило фінансування "Голосу", оскільки партія сплатила за оренду офісів кількох територіальних організацій коштом коштів державного фінансування.

Партія "Голос" звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва. У позові партія просила скасувати наказ, яким було зупинено державне фінансування, та визнати протиправними складення НАЗК акту та висновку за результатами аналізу звіту партії.

Читайте також: З початку року НАЗК взяло у перевірку понад 250 декларацій посадовців

9 квітня ОАСК розглянув справу по суті та виніс рішення про скасування наказу НАЗК щодо зупинення фінансування партії, яке не набрало законної сили. НАЗК заявляє, що оскаржить рішення суду до апеляційної інстанції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-