Тридцять років членства Росії в Радбезі підривають статутні основи ООН - Кислиця

Тридцять років членства Росії в Радбезі підривають статутні основи ООН - Кислиця

Укрінформ
Три десятки років членства Російської Федерації в Раді Безпеки ООН, яка посіла місце Радянського Союзу, підривають не тільки логіку Організації Об'єднаних Націй, а й її статутні основи.

Як передає кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, відкриваючи брифінг «Нарощування військової сили РФ на російсько-українському кодоні та на тимчасово окупованих територіях України», який провели для держав-членів ООН заступник міністра закордонних справ Василь Боднар та заступник міністра оборони Анатолій Петренко.

«Організовуючи цей захід, ми хотіли б звернути вашу увагу на останню ситуацію з великомасштабними пересуваннями російських військ на кордонах України без попереднього повідомлення, а також на недавню ескалацію ситуації на тимчасово окупованих територіях України», - сказав Кислиця.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: за тиждень загинули четверо воїнів ЗСУ, п’ятеро поранені

Він поінформував учасників брифінгу про те, що протягом останніх двох тижнів Україна зробила низку кроків з метою отримати роз’яснення щодо нарощування військової присутності Росії, у тому числі в рамках ОБСЄ відповідно до статті 16 Віденського документа.

«На жаль, російська сторона відмовилася надати істотну інформацію, вирішивши проігнорувати всі прохання і бойкотувати всі засідання», - зазначив постпред.

За його словами, відмова Москви виконувати положення Віденського документа є ще одним свідченням намірів Російської Федерації продовжувати військовий тиск і погрози застосування сили проти України.

Читайте також: Українські урядовці поінформували країни ООН про загострення ситуації з боку Росії

Кислиця нагадав, що в Статуті ООН вказано: однією з цілей Організації Об'єднаних Націй є «підтримання міжнародного миру та безпеки і з цією метою вжиття ефективних колективних заходів для запобігання та усунення загроз миру». Для цього Україна надала членам ООН «всю необхідну інформацію з тим, щоб вони могли ухвалювати відповідні обґрунтовані рішення».

Як повідомляв Укрінформ, в останні тижні значно зросла кількість порушень режиму припинення вогню на сході України з боку російських окупаційних військ. На тлі концентрації військ біля кордону з України та на окупованих територіях Росія також активно веде пропагандистську кампанію для виправдання можливих широкомасштабних військових дій проти України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-