В ОБСЄ Росія намагалася звинуватити в ескалації Україну й НАТО

В ОБСЄ Росія намагалася звинуватити в ескалації Україну й НАТО

Укрінформ
Країни-учасниці на спільному засіданні Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ висловили занепокоєння військовою діяльністю РФ біля кордону з Україною та закликали Москву до деескалації, надавши низку рекомендацій.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк.

"Ми дуже вдячні усім державам, які виступили на сьогоднішньому засіданні та продемонстрували свою підтримку Україні. Це були практично всі держави-учасниці, хто взяв слово, крім Російської Федерації, звичайно", - заявив український посол.

За його словами, кількість держав, які виступали, "була значно більшою, ніж зазвичай", і заяви були зроблені "також тими державами, які раніше не виступали з питань російсько-українського збройного конфлікту". Ряд делегацій європейських країн зробили окремі заяви додатково до спільної заяви від імені ЄС.

"Ми були дуже раді, що почули, додатково до виступу від імені Євросоюзу, також Литву, Латвію, Естонію, Францію (також від імені Німеччини), Польщу, Італію, Болгарію, Чехію. Крім того, виступили ще Велика Британія, Сполучені Штати, Канада, Швейцарія, Норвегія, Туреччина, Грузія, а також головуюча в ОБСЄ Швеція. Усі ці виступи продемонстрували, що інтерес до цієї теми не був формальним", - заявив очільник української місії в ОБСЄ.

Він повідомив, що у своїх виступах країни-учасниці закликали російську сторону "діяти відповідально та дотримуватися своїх зобов’язань, як за Віденським документом, так і взагалі у рамках ОБСЄ".

Читайте також: Засідання щодо України: Росія по-хамськи повелася в ОБСЄ

"Держави-учасниці закликали до деескалації та конструктивних консультацій. Майже усі делегації закликали надати відповіді на ті практичні питання, які були порушені під час зустрічі: хто, де і як пересувається, якими силами, коли це закінчиться. Це - стандартні питання відповідно до Віденського документу, але вони б могли знизити напруження у разі наявності відповідей на них", - заявив Цимбалюк.

За його словами, задля деескалації ситуації країнами-учасницями було надано низку рекомендацій у різних сферах – "як суто у військово-політичному сегменті, так і у політичному та людському вимірах". Зокрема, пролунав також заклик до Росії організувати, відповідно до Віденського документу, візит делегацій країн-учасниць для перевірки на місцях фактів, які викликають занепокоєння.

Росія на засіданні була представлена не на високому рівні глави делегації, а на робочому рівні – радником. Цей російський представник заявив, що військова діяльність ЗС РФ нібито не є "суттєвою" і тому Росія не вбачає необхідності інформувати країни-учасниці про таку діяльність відповідно до Віденського документу. Також російська делегація використала засідання для чергових маніпуляцій та спроб звинувачення України і країн НАТО в ескалації, заявивши, що це нібито Україна готується до "карательной операции на фоне минимальной активности РФ".

Читайте також: Штати в ОБСЄ: Військова діяльність РФ біля кордонів України не схожа на навчання

У цьому зв’язку цікавими стали також рекомендації окремих держав-учасниць щодо залучення інституцій ОБСЄ, передусім Представника зі свободи ЗМІ, до боротьби проти фейків та дезінформації.

Як повідомляв Укрінформ, у середу, 14 квітня, за запитом України проходило спеціальне спільне засідання обох постійно діючих директивних органів ОБСЄ – Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва – для розгляду питання суттєвого збільшення військової присутності РФ вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих українських територіях.

Проведення спільного засідання обох постійно діючих директивних органів ОБСЄ було ініційовано після того, як 10 квітня Росія проігнорувала скликану Україною зустріч держав-учасниць, на якій очікувалося отримати від РФ роз’яснення стосовно концентрації її військ біля українського кордону. 39 країн-учасниць офіційно виявили бажання брати участь в тій зустрічі, підтвердивши в такий спосіб, що вони поділяють занепокоєння України і що вони зацікавленні в отриманні відповіді від РФ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-