Реакцією на ескалацію агресії РФ має стати негайне зупинення Nord Stream 2 - євродепутатка

Реакцією на ескалацію агресії РФ має стати негайне зупинення Nord Stream 2 - євродепутатка

Укрінформ
Європейська сторона підтримує Україну та визнає її зусилля у врегулюванні конфлікту на Сході, в якому не існує «двох сторін», а натомість - є російський агресор та жертва його агресії.

Про це під час слухань в Комітеті Європарламенту із закордонних справ, що були присвячені 6-й річниці Мінських домовленостей, заявила депутат Європарламенту від Польщі Анна Фотига, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ви повинні знати, - ми стоїмо поряд з Україною, ми визнаємо ваші зусилля. Ми знаємо, що у цього конфлікту не існує двох сторін. Є агресор – Російська Федерація, і жертва агресії – Україна. І ми всі наші зусилля спрямовуємо на вашу підтримку», - сказала європейський політик, звертаючись до віцепрем‘єр-міністра України - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, який взяв участь в обговоренні.

Читайте також: Позиції Вашингтона та Берліна щодо «Північного потоку 2» залишаються різними

Фотига наголосила, що ситуація із концентрацією російських військ поблизу кордонів України є дуже важкою. Негайною реакцією ЄС, за її словами, має стати негайне зупинення «Північного потоку-2». Дуже важливим у цьому контексті, за її словами, є перегляд під час майбутнього саміту НАТО зобов’язань союзників та прийнятих раніше рішень щодо зміцнення ситуації з безпеки навколо України. Таку політику країни ЄС мають тісно координувати в рамках трансатлантичної співпраці зі Сполученими Штатами та дуже важливого партнерства з Великою Британією.

«Ситуація є серйозною. Російська Федерація продовжує відмовлятися від співпраці в існуючих форматах, незважаючи на прояв дійсно доброї волі з боку України, і, я б сказала, надмірної доброї волі з боку Європейського Союзу», - додала європейський політик.

Як повідомляв Укрінформ, раніше головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді заявив, що уздовж державного кордону України, а також на тимчасово окупованих територіях України і АР Крим перебувають 28 батальйонних тактичних груп РФ, що становить потенційну загрозу для національної безпеки України.

Росія продовжує нагромаджувати ударні військові підрозділи поблизу кордонів України, при цьому в російських ЗМІ розгорнута інформаційна компанія брехні та провокацій із дискредитації України та виправдання військового втручання Росії під приводом «захисту російськомовного населення».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-