Заходи збройних сил РФ біля кордонів України є нетиповими і несуть загрозу — розвідка

Заходи збройних сил РФ біля кордонів України є нетиповими і несуть загрозу — розвідка

Укрінформ
Ті заходи, які зараз здійснюють збройні сили РФ біля кордонів України, є нетиповими, особливо для зимового періоду навчань.

Як передає Укрінформ, про це в програмі "На самом деле: Крым" на телеканалі "Дом" розповів Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

За словами Скібіцького, зазвичай такі масштабні заходи відпрацьовуються восени, на кінець навчального року, коли відбуваються стратегічні, командно-штабні навчання різних масштабів із залученням військ. А нинішній стан справ є нетиповим і спричинює загрозу.

Читайте також: У Кулеби обговорили з головами дипмісій концентрацію військ РФ біля кордонів України

"У Стратегії воєнної безпеки чітко прописано, що нарощування угруповань російських військ біля нашого кордону — це вже загроза. Відповідно, цей рівень загрози може бути або вищим, або нижчим. Ми зараз спостерігаємо саме підвищення рівня цієї воєнної загрози для безпеки нашої країни", — сказав представник ГУР.

Він також зазначив, що до наших кордонів перекидаються батальйони тактичної групи, війська з інших регіонів РФ.

Читайте також: Хомчак: Заяви про підготовку «наступу України» - дезінформація РФ

"Ми бачимо, як у багато разів нарощується угруповання в Криму, бачимо ті самі десантні кораблі РФ, які зараз ідуть в Чорне море з Північного флоту, з Балтійського флоту. Це, звичайно, загрожує", — зазначив Скібіцький.

Він уточнив, що зараз в Криму, по суті, перебуває майже вся 7-ма десантно-штурмова дивізія.

"Це Південний військовий округ. Вони зайшли спочатку в Крим для проведення навчань, відпрацювали навчання, здійснили заходи з висадки десанту, з використання великих десантних кораблів. Висаджувалися вони на Опуку. Це зараз — найголовніший полігон, який використовує РФ для всіх родів і видів військ. І зараз ми спостерігаємо концентрацію військ ще на двох полігонах в Криму, де зосереджуються і десантні війська, і мотострільці Південного військового округу, артилерійські підрозділи. Тобто, по суті, створюється угруповання в окупованому Криму", — розповів Скібіцький.

Читайте також: ЗСУ готові до швидкого реагування на загострення ситуації на сході України — Хомчак

Як повідомляв Укрінформ, останнім часом збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, сході та півдні, а також в окупованому Криму. Так, головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак під час виступу у Верховній Раді заявив, що уздовж державного кордону України, а також на тимчасово окупованих територіях України і АР Крим перебувають 28 батальйонних тактичних груп РФ, що становить потенційну загрозу для національної безпеки України.

Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

6 квітня також стало відомо, що окрім стягування військ до українського кордону, Росія почала контрольну перевірку боєготовності армії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-