Хомчак: Заяви про підготовку «наступу України» - дезінформація РФ

Хомчак: Заяви про підготовку «наступу України» - дезінформація РФ

Укрінформ
Повідомлення, поширені державою-агресором РФ про нібито «підготовку України до наступу на Донбас», не відповідають дійсності та носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві головнокомандувача Збройних сил України генерал-полковника Руслана Хомчака, інформує пресслужба Генерального штабу ЗС України.

«Ця кампанія має на меті дискредитувати Україну на міжнародній арені, посіяти паніку серед населення тимчасово окупованих територій, змінити інформаційний порядок денний для просування геостратегічних інтересів Кремля.

Не піддавайтеся на провокації, не поширюйте завідомо неправдиву інформацію і не ставайте інструментом гібридної війни у руках ворога!» - йдеться у заяві.

Хомчак наголосив, що вищим військово-політичним керівництвом України визначено політико-дипломатичний сценарій врегулювання міжнародного збройного конфлікту у Донецькій та Луганській областях як пріоритетний. «Звільнення тимчасово окупованих територій силовим шляхом неминуче призведе до загибелі великої кількості цивільних громадян і втрат серед військовослужбовців, що є неприйнятним для України. Будучи відданою загальнолюдським цінностям та нормам міжнародного гуманітарного права, наша держава на перше місце ставить життя своїх громадян», - підкреслюється у заяві.

Він наголосив, що Збройні сили України готові до адекватної відповіді як у разі ескалації конфлікту в районі проведення операції Об’єднаних сил, так і у випадку ускладнення воєнно-політичної та воєнно-стратегічної обстановки навколо України.

Читайте також: ЗСУ готові до швидкого реагування на загострення ситуації на сході України — Хомчак

«Використовуючи залякування та шантаж застосування військової сили, РФ штучно загострює ситуацію для досягнення власних геостратегічних цілей. Нарощення міжвидових угруповань військ (сил) уздовж державного кордону та на тимчасово окупованих територіях України використовується Кремлем як додатковий інструменту тиску», - заявив Хомчак.

За його словами, на цьому тлі Україну підтримує увесь цивілізований світ.

Він додав, що співробітництво Україна-НАТО носить винятково мирний характер, спрямоване на зміцнення обороноздатності країни та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.

Як повідомляв Укрінформ, останнім часом збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, на сході і на півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

6 квітня також стало відомо, що окрім стягування військ до українського кордону, Росія почала контрольну перевірку боєготовності армії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-