У МЗС пояснили, чому денонсація Харківських угод є недоцільною

У МЗС пояснили, чому денонсація Харківських угод є недоцільною

Укрінформ
Міністерство закордонних справ вважає за недоцільне денонсацію Харківських угод, оскільки порушення їх Росією надає Україні додаткові аргументи для притягнення РФ до відповідальності та компенсації збитків за окупацію Криму.

Про це заявив у коментарі Укрінформу речник МЗС Олег Ніколенко.

Він нагадав, що Російська Федерація в березні 2014 року в односторонньому порядку денонсувала угоду про перебування Чорноморського флоту Росії на території України для уникнення відповідальності за захоплення Криму. Однак Україна не визнала цієї денонсації і продовжує вважати угоду чинною, оскільки вона фіксує порушення Росією своїх юридичних зобов’язань на фоні тимчасової окупації Кримського півострова.

Читайте також: Говорити про кримінальну відповідальність за «харківські угоди» ще рано – Венедіктова

«Наші аргументи такі: угода фіксує тимчасовий характер базування ЧФ, залишає чинним зобов'язання Росії не мати в його складі ядерної зброї, встановлює загальну чисельність особового складу, кораблів, озброєнь і визначає місця тимчасової дислокації, зобов’язує військові формування флоту поважати суверенітет та законодавство України. Порушення положень угоди надає нам додаткові аргументи при можливому розгляді в міжнародних судах питань притягнення Росії до відповідальності та компенсації збитків за окупацію Криму», - зазначив Ніколенко.

Читайте також: «Харківські угоди»: політолог каже, що відповісти мають організатори

Дипломат також привернув увагу до того, що Росія має перед Україною й фінансові зобов’язання за розміщення Чорноморського флоту РФ, а ігнорування взаємних розрахунків створює також підстави для боргових позовів.

Речник МЗС акцентував, що, здійснивши збройну агресію та окупувавши частину української території, Росія порушила численні норми міжнародного права, зокрема двосторонні договори.

«Українська сторона проводить системну роботу для відновлення порушених прав України. Повернемося також і до питань реституції, зокрема за договором про Чорноморський флот РФ», - запевнив Ніколенко.

Читайте також: Експрем’єру повідомили про підозру в держзраді за підписання «Харківських угод»

Як повідомляв Укрінформ, 12 березня члени фракції “Слуга народу” Олег Дунда та Олександр Аліксійчук зареєстрували законопроєкт №0095 “Про денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”,

Рада національної безпеки і оборони 11 березня доручила Службі безпеки України вивчити обставини голосування народних депутатів шостого скликання за Харківські угоди та у разі підтвердження ознак державної зради порушити проти них кримінальні справи.

Харківські угоди були підписані 21 квітня 2010 року у Харкові президентами України Віктором Януковичем та РФ Дмитром Медведєвим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-