Гармаш: Ми повинні ставитися до «Мінська» як до інструменту впливу

Гармаш: Ми повинні ставитися до «Мінська» як до інструменту впливу

Укрінформ
Мінський процес зможе стати шляхом до миру на Донбасі лише тоді, коли Росія визнає себе стороною конфлікту і почне серйозно обговорювати з Україною можливості закінчення війни.

Як повідомляє Укрінформ, таку думку в інтерв'ю виданню «Цензор.нет» висловив представник Окремих районів Донецької області в ТКГ, журналіст Сергій Гармаш.

Він зауважив, що розмови з приводу того, "працює "Мінськ" чи не працює" турбують його, оскільки демонструють, що українське суспільство, і в першу чергу, наш політикум, не розуміє суті Мінських угод, їх можливостей і цілей.

"Ми чомусь розглядаємо Мінський процес як рецепт до миру, таку собі "дорожню карту" - ось виконали, і настав мир. Це зовсім неправильно! Тому що, по-перше, війна - гібридна. Вона йде на всій території України, не тільки на Донбасі, а комплекс заходів стосується її військового прояву тільки в локальному регіоні на Сході країни. До миру з Росією він однозначно не може привести, тому що не стосується інших напрямків війни - інформаційного, дипломатичного, економічного, кібернетичного ", - сказав Гармаш.

Він також нагадав, що Комплекс заходів з виконання Мінських угод приймався тоді, коли Україна зазнала чергової поразки біля Дебальцевого, і українська сторона, практично не маючи вибору, підписала документ, в якому чітко не визначена друга сторона конфлікту, зате передбачені заходи, які має реалізувати тільки українська держава.

Читайте також: ТКГ має обговорювати з представниками ОРДЛО тільки дві теми - Гармаш

"Мінськ" - не "дорожня карта" до миру. В реальності - це інструмент впливу на противника. Росія її тільки так розглядає. Вона її укладала не для того, щоб принести нам мир, інакше навіщо з нами тоді взагалі воює?! А для того, щоб підпорядкувати Україну, запровадити "чужорідний орган" в наше "політичне тіло" і послаблювати нас зсередини", - упевнений представник ОРДО в ТКГ.

На його думку, ми також повинні ставитися до "Мінська" як до інструменту впливу на противника, способу його ослаблення.

"Це єдиний правильний підхід", - вважає Гармаш.

Читайте також: Єрмак – про ситуацію на Донбасі: План миру лежить на столі

Водночас зауважив журналіст, не можна говорити, що Мінський процес не працює, оскільки діють санкції, які до нього прив'язані.

"Ось вони змушують Росію ворушитися, просити Захід про їх скасування... Тому "Мінськ" працює. Питання в тому, наскільки він виправдовує наші очікування... Тому правильно було б чітко визначити для себе, що таке" Мінськ " і яка взагалі його роль. Якщо ми чекаємо від нього миру, то це помилка. Він може бути одним з інструментів для досягнення миру, але в жодному разі не "дорожньою картою до миру", як нам нав'язує це Росія ", - акцентував Гармаш.

Він спрогнозував, що шляхом до миру "Мінськ" може стати тільки тоді, коли Москва визнає себе стороною конфлікту і почне серйозно обговорювати з нами можливості закінчення війни, а не розігрувати вистави з "внутрішньоукраїнським конфліктом".

Читайте також: Кравчук — про мобілізацію військ РФ на Донбасі: Україна відповідатиме дзеркально

"У цьому для нас і має бути єдиний сенс "Мінська". На щастя, в ньому закладені можливості для цього", - вважає представник ОРДО в ТКГ.

Як повідомляв Укрінформ, наступне засідання ТКГ заплановане на 17 березня. У рамках Тристоронньої контактної групи на рівні глав делегацій 3 березня сторони попередньо домовилися про створення робочої групи з моніторингу екологічної ситуації на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-