Президент підписав закон про кримінальну відповідальність за сексуальне домагання дітей

Президент підписав закон про кримінальну відповідальність за сексуальне домагання дітей

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон про кримінальну відповідальність за сексуальне домагання дітей, виробництво та поширення дитячої порнографії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

“Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської конвенції)» № 1256-IX, ухвалений Верховною Радою 18 лютого 2021 року”, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Від сексуального насильства в Україні цьогоріч постраждали 75 дітей - поліція

В ОП розповіли, що закон закріплює в українському законодавстві визначення поняття «дитяча порнографія» та встановлює кримінальну відповідальність за вчинення дій сексуального характеру, домагання осіб, які не досягли 16-річного віку, за виготовлення та використання дитячої порнографії, за відвідування або проведення заходів сексуального характеру за участю неповнолітньої особи, а також за втягнення дитини до участі в таких заходах.

Згідно з документом кримінальне правопорушення, вчинене стосовно малолітніх або неповнолітніх, має бути розслідуване невідкладно й розглянуте в суді першочергово.

Також законом запроваджується особливий механізм захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками.

Читайте також: Про злочин можна написати в Інтернет: в Україні запускають online-канали довіри для дітей

В ОП нагадали, що Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства (Ланцаротську конвенцію) ратифіковано законом України від 10 лютого 2012 року. Її цілями є запобігання сексуальній експлуатації та насильству стосовно дітей, боротьба з цими явищами, сприяння національній та міжнародній співпраці у вказаній сфері, захист прав дітей, які стали жертвами такого насильства.

Читайте також: На «групи смерті» в інтернеті тепер можна поскаржитись у кіберполіцію

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 18 лютого посилила відповідальність за виробництво та поширення дитячої порнографії. За ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції)» шляхом внесення змін до Кримінального кодексу, Кримінального процесуального кодексу та закону України «Про охорону дитинства» проголосували 294 народних депутати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-