КСУ опублікував розпорядження Тупицького про скликання спецзасідання

КСУ опублікував розпорядження Тупицького про скликання спецзасідання

Документ
Укрінформ
Конституційний суд опублікував розпорядження, видане головою КСУ Олександром Тупицьким про скликання спеціального пленарного засідання на 17 березня.

Відповідний документ оприлюднений на сайті КСУ, передає Укрінформ.

«Розпорядження голови Конституційного Суду України: Відповідно до статті 33 Закону «Про Конституційний Суд України» - скликати 17 березня 2021 року о 14:30 спеціальне пленарне засідання Конституційного Суду України для розгляду звернення слідчого — заступника керівника Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань А. Яблонського від 9 березня 2021 року № 10-8-5316», - йдеться у тексті розпорядження.

Зазначається, що голова КСУ видав це розпорядження №19/01/2011-ОД 9 березня 2021 року.

Читайте також: З’їзд знову не зміг обрати суддю КСУ – процедуру почнуть спочатку

Як повідомлялося, Конституційний суд призначив на 17 березня спеціальне пленарне засідання, на якому розгляне питання про вчинення головою КС Олександром Тупицьким істотного дисциплінарного проступку.

На період відсторонення голови КС Тупицького на засіданнях Великої Палати суду головує його заступник Головатий, проте до 4 березня він це здійснював зі свого місця. Потім вінпочав вести засідання з крісла голови КС, чим викликав невдоволення судді Олександра Литвинова. 4 березня він вимагав выд Головатого пересісти на своє місце.

29 грудня 2020 року Президент України підписав указ про відсторонення Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці. Таке рішення він ухвалив «після отримання та обробки фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора». Перед тим прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється в чиненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні неправдивих свідчень. Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

26 лютого 2021 року Президент продовжив ще на місяць відсторонення Тупицького від посади судді Конституційного Суду.

5 січня судді Конституційного Суду провели збори у зв'язку з указом Президента про відсторонення Тупицького і ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

19 січня Управління держохорони повідомило, що не допустило Тупицького в будівлю КС за результатами запитів Державного бюро розслідувань. У ДБР заявили, що Тупицький перешкоджає розслідуванню провадження стосовно нього.

Тупицький викликав на місце події правоохоронців.

1 лютого стало відомо, що до Верховного Суду надійшов позов Тупицького, в якому він оскаржує указ Президента про відсторонення його від посади судді КС.

3 лютого Верховний Суд відмовився відкривати провадження щодо відсторонення Голови КСУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-