Україна сподівається на підтримку США у відновленні миру на Донбасі та руху до НАТО – посол

Україна сподівається на підтримку США у відновленні миру на Донбасі та руху до НАТО – посол

Укрінформ
Україна сподівається на підтримку Сполученими Штатами Америки у відновленні миру на Донбасі та якнайшвидшому руху нашої країни до членства в НАТО.

Про це новопризначений посол України в США Оксана Маркарова розповіла в інтерв’ю Укрінформу.

Вона акцентувала, що найпершим питанням, в якому нашій країні потрібна підтримка стратегічного партнера, є максимальний тиск і посилення санкцій США та наших європейських партнерів, щоби ціна агресії проти України для Росії не тільки не знижувалася, а підвищувалася весь час до моменту, поки агресор не змінить своєї поведінки.

«Наступне – це залученість України до системи колективної безпеки і наш вступ у НАТО. Це дуже важливий пріоритет, і ми сподіваємося за підтримки нашого стратегічного партнера максимально швидко зробити всередині країни усе необхідне, щоби отримання ПДЧ і наш вступ до Альянсу стали реальністю якнайшвидше», - сказала Маркарова.

Читайте також: Маркарова розповіла, чим Україна може бути цінна для США як партнер

Вона зазначила, що існує багато форматів двостороннього співробітництва України та США шляхом укладення різних угод, які ми точно будемо розвивати.

«Але щодо руху в НАТО Україна чітко визначилася, і ми записали це у Конституції. Наші партнери з 2008 року підтримують рішення щодо майбутнього вступу України до Альянсу. Тому наша мета зараз – максимально швидко пройти цей шлях, якнайшвидше отримати ПДЧ, а найголовніше – розбудовувати нашу військову спроможність відповідно до стандартів НАТО», - наголосила посол.

Читайте також: Маркарова розповіла про деталі дорожньої карти відносин із США

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський 25 лютого підписав Указ про призначення Оксани Маркарової Надзвичайним і Повноважним Послом України в США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-