У відсутності прогресу щодо миру на Донбасі винна Росія – Штати в ОБСЄ

У відсутності прогресу щодо миру на Донбасі винна Росія – Штати в ОБСЄ

Укрінформ
Відмова РФ виконувати свої зобов'язання у рамках Мінських домовленостей - головна причина відсутності у 2020 році прогресу у врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор під час останнього цьогоріч пленарного засідання засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Відмова Росії виконувати свої "мінські" зобов'язання та вести добросовісні переговори є причиною того, чому у 2020 році не вдалося досягти більшого прогресу", - заявив американський дипломат.

Він зазначив, що через рік після Нормандського саміту у Парижі так і не вдалося втілити конкретні заходи з розмінування, розведення сил та засобів, відкриття нових КПВВ.

Читайте також: Штати в ОБСЄ нагадали, що конфлікт в Україні не обмежується Донбасом

"Міжнародному комітету Червоного хреста також досі не надано повний і безумовний доступ до усіх затриманих осіб у підконтрольних Росії районах Донбасу. Я переконаний, що сім'ї цих людей зараз були б дуже щасливі, якби цей доступ був наданий і можна було подивитися, чи тримають цих людей у гуманних умовах і чи не поводяться з ними жорстоко", - заявив посол США при ОБСЄ, наголосивши на необхідності здійснення обміну за формулою "всі на всіх".

Він також підкреслив, що Сполучені Штати "продовжують закликати Росію негайно вивести свої сили й озброєння та взяти конструктивну участь у дискусіях щодо того, як покласти край конфлікту".

Читайте також: Провину за цивільні жертви на Донбасі несе Кремль — Штати в ОБСЄ

На цьому тлі дипломат відзначив, що "Україна послідовно демонструє політичну волю, необхідну для стимулювання реального прогресу на місцях, що зовсім недавно засвідчило продовження Радою дії закону про особливий статус Донбасу ще на один рік".

"Москва ж продовжує демонструвати непродуктивний підхід до мирних переговорів", - констатував Гілмор.

Постпред США додав, що американські санкції проти Росії будуть залишатися чинними, поки вона не виконає повністю усі свої зобов’язання у рамках Мінських домовленостей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-