Зеленський розповів про кліматичні амбіції України

Зеленський розповів про кліматичні амбіції України

Укрінформ
Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit), який відбувся 12 грудня в онлайн-форматі, повідомляє Укрінформ.

«Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності. Докладатимемо зусилля, аби максимально скоротити час досягнення цієї цілі», – цитує главу держави пресслужба ОП.

У своєму відеозверненні Зеленський розповів, що цьогоріч українці відчули негативний вплив від зміни клімату, адже у низці регіонів тривала посуха знищила врожай, на сході країни сталися масштабні лісові пожежі, а на заході – руйнівні паводки.

За його словами, Україна послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань щодо ефективної імплементації Цілей сталого розвитку – 2030 та міжнародних кліматичних угод.

«Готуючись до Конференції сторін Паризької угоди у Глазго, ми опрацьовуємо другий національно визначений внесок. На цій основі ми розглядаємо ціль з викидів парникових газів у 2030 році в усіх секторах економіки України в діапазоні від 36% до 42% у порівнянні з 1990 роком, тобто скорочення на 58-64%», – повідомив Зеленський.

Він додав, що Україна також працює над удосконаленням механізмів державної фінансової підтримки кліматичної політики.

«Україна також прагне узгоджувати свою кліматичну політику та законодавство із Європейським зеленим курсом. Ми активізуємо співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності, розвитку водневої енергетики та відновлюваних джерел енергії, справедливої трансформації вугільного сектору та розбудови національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів», – сказав Президент.

За словами глави держави, триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, що передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля.

Читайте також: В Євросоюзі домовилися скоротити викиди на 55% до 2030 року

«Ми розпочали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному й місцевому рівнях», – додав Президент.

Міжнародний саміт кліматичних амбіцій (Climate Ambition Summit) – 2020 присвячений п'ятій річниці Паризької кліматичної угоди та підготовці до наступної кліматичної Конференції ООН зі зміни клімату (СОР26), яка відбудеться у Глазго (Велика Британія) у листопаді 2021 року.

Головують на заході прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте, президент Чилі Себастьян Піньєра та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Читайте також: Нова Зеландія стала 33 країною, що оголосила надзвичайну кліматичну ситуацію

Цього року в заході взяли участь понад 70 глав держав та урядів, які записали короткі відеозвернення з викладенням «нових та амбіційних» зобов’язань своїх держав за Паризькою кліматичною угодою.

Відповідно до статті 4 Паризької угоди, сторони мають повідомляти свій національно визначений внесок кожні п'ять років.

Читайте також: Захист клімату сьогодні є не менш нагальним, ніж боротьба з коронавірусом – G20

Відповідно до першого національно визначеного внеску України до Паризької угоди, наша країна взяла на себе зобов’язання не перевищити 60% у 2030 році від рівня викидів парникових газів у 1990 році (або скорочення на 40% від 1990 року без урахування сектору «Землекористування, зміни в землекористуванні та лісове господарство»).

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-