Комітет пропонує Раді розглянути законопроєкт про збільшення кворуму КСУ

Комітет пропонує Раді розглянути законопроєкт про збільшення кворуму КСУ

Укрінформ
Комітет з питань правової політики пропонує парламенту розглянути законопроєкт №4311, який пропонує підвищення кворуму Конституційного Суду до 17 суддів.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення у п'ятницю підтримали 11 членів комітету, 5 виступили проти і 3 - утрималися.

Зокрема, законопроєкт № 4311 пропонує внести зміни до ст. 10 закону "Про Конституційний суд України" і передбачити, що суд є повноважним здійснювати провадження, якщо у його складі є щонайменше 17 суддів.

У разі ухвалення цього законопроєкту КС зможе приймати рішення лише за участі майже всього складу суду, який складається із 18 суддів. Наразі у КС працює 15 суддів.

Чинна редакція ст. 10 закону "Про Конституційний суд України" передбачає наявність кворуму за умови участі 12 суддів.

Також комітет рекомендував ВР скоротити наполовину строк підготовки до першого читання альтернативні законопроєкти - № 4311-1 і № 4311-2.

Також правовий комітет рекомендував парламенту включити до порядку денного сесії законопроєкт №4292-1 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо визначення правових та організаційних засад функціонування системи запобігання корупції в судах" №4292-1.

Відповідне рішення члени комітету підтримали одноголосно.

Як повідомляв Укрінформ, 27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Зокрема, КС визнав неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій чиновників, моніторингу способу життя суб'єктів декларування, встановлення своєчасності подання декларацій, а також положення про відкритий доступ до декларацій в Єдиному державному реєстрі.

Читайте також: Конституційна криза: Корнієнко очікує «поправкового спаму» до законопроєктів

Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням КС скликав термінове закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці і обороні. На засіданні ухвалене рішення відновити публічний доступ до Єдиного державного реєстру декларацій і забезпечити проведення спеціальних перевірок НАЗК.

Окрім того, 30 жовтня глава держави вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення довіри до конституційного судочинства» (№4288), яким пропонує припинити повноваження чинного складу КС.

Також у законопроєкті пропонується визнати, що рішення КС від 27 жовтня є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що ухвалене суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

Увечері 2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з Головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". Документ передбачає внесення змін до Закону "Про запобігання корупції", якими пропонується відновити права НАЗК.

Читайте також: Рада має виробити одну законодавчу пропозицію, щоб вирішити конституційну кризу – Веніславський

Також у парламенті 5 листопада було зареєстровано законопроєкт №4319 "Про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо порядку розгляду справ Конституційним Судом України)", серед його авторів – представниця Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря та представник Президента у КС – Федір Веніславський.

Законопроєкт пропонує збільшити мінімально необхідну кількість голосів з 10 до 12 для ухвалення рішення Великою палатою Конституційного Суду України. Крім того, автори також пропонують зміни, які передбачають, що Регламент КСУ затверджується законом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-