КСУ роз’яснив рішення щодо закону про НАБУ: які положення визнані неконституційними

КСУ роз’яснив рішення щодо закону про НАБУ: які положення визнані неконституційними

Укрінформ
Велика палата Конституційного суду визнала неконституційними окремі положення закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

Відповідне рішення було ухвалене під час засідання у середу, інформує пресслужба суду.

"За наслідками розгляду вказаної справи Конституційним судом України ухвалено рішення, яким окремі положення закону визнано такими, що не відповідають Основному Закону України", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, суд визнав неконституційними положення закону, які наділяли президента повноваженнями утворювати НАБУ, призначати на посаду та звільняти з посади директора бюро, визначати трьох осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора бюро, визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності бюро, його операційної та інституційної незалежності та затверджувати Положення про Раду громадського контролю та про порядок її формування.

Читайте також: КСУ визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ - джерело

Водночас КС закрив конституційне провадження у справі щодо перевірки на відповідність Конституції абзацу першого частини першої статті 1 закону в частині визначення НАБУ як „державного правоохоронного органу“.

Суд вказав, що Верховна Рада має невідкладно привести положення законодавства відповідно до цього рішення. Положення закону, визнані неконституційними, втрачають чинність через три місяці з дня його ухвалення.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Читайте також: Малюська сумнівається, що Конституційний Суд “забракує” закон про НАБУ

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня Велика палата Конституційного Суду розпочала розгляд подання 50 народних депутатів щодо конституційності закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

28 серпня КС визнав неконституційним Указ Президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ у справі за поданням 50 народних депутатів.

Автори подання наголошували, що у Конституції не прописано повноваження глави держави призначати директора НАБУ, тож, на їхню думку, Президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень та порушив встановлену частиною четвертою статті 5 Конституції заборону узурпації державної влади.

Ситник був призначений директором НАБУ у квітні 2015 року тодішнім Президентом Петром Порошенком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-