Зеленський схвалив ратифікацію меморандуму про €1,2 мільярда допомоги від ЄС

Зеленський схвалив ратифікацію меморандуму про €1,2 мільярда допомоги від ЄС

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму та кредитної угоди між Україною та Європейським Союзом щодо отримання макрофінансової допомоги ЄС у сумі до 1,2 млрд євро.

Закон ухвалений парламентом 25 серпня, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу глави держави.

"Реалізація положень меморандуму та зазначеної угоди дозволить залучити додатковий кредитний ресурс Євросоюзу, який буде спрямовано на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ у нашій державі. Виплата коштів здійснюватиметься двома траншами по 600 млн євро кожен", - розповіли в Офісі Президента.

Зазначається, що меморандум визначає загальні передумови для виділення коштів, а також окреслює заходи в межах реалізації структурних реформ, необхідні для отримання другого траншу цієї допомоги. Передбачені заходи стосуються медичних закупівель, податкової та митної реформ, функціонування судової системи, державного управління, корпоративного управління для державних підприємств, функціонування ринку газу.

Читайте також: Україна отримає €600 мільйонів першого траншу допомоги ЄС – Шмигаль

В ОП нагадали, що Меморандум та Кредитну угоду Україна та ЄС уклали 23 липня поточного року у Брюсселі. Підписанню документів передувало ухвалення Європейською радою рішення про виділення «виняткової» макрофінансової допомоги країнам Європейської політики сусідства та розширення в умовах кризи COVID-19 обсягом 3 млрд євро, у межах якого Україна отримала найбільший пакет допомоги в розмірі 1,2 млрд євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-