ВР продовжила розгляд

ВР продовжила розгляд "земельного" законопроєкту

Онлайн
Укрінформ
Верховна Рада продовжила розгляд законопроєкту про ринок землі.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Депутати продовжують розгляд законопроєкту від 185 поправки (загалом їх надійшло понад 4 тисячі).

Як повідомляв Укрінформ, 6 лютого Верховна Рада розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. До закриття засідання парламенту в четвер депутати розглянули 184 поправки до законопроєкту.

ВР 13 листопада 2019 року ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10), який зокрема передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж землі.

Після цього аграрії провели кілька масових акцій протесту проти запуску ринку землі.

Читайте також: Гончарук закликає депутатів ухвалити закон про запуск ринку землі

28 грудня 2019 року Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні й у цілому законопроєкт щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці; концентрація земель в одних руках становить до 10 тис. га; розрахунок за землю — виключно безготівковий з перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю - лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-