
Думки українців щодо продажу землі розділилися порівну
Думки українців щодо відкриття ринку землі розділилися порівну: 43% вважають, що земля не може бути об'єктом купівлі-продажу, а 44% респондентів допускають купівлю-продаж землі.
12 листопада 2020
Думки українців щодо відкриття ринку землі розділилися порівну: 43% вважають, що земля не може бути об'єктом купівлі-продажу, а 44% респондентів допускають купівлю-продаж землі.
03 листопада 2020
Голова Держгеокадастру Роман Лещенко заявляє, що для запуску ринку землі 1 липня 2021 року необхідно закінчити інвентаризацію, передати землі ОТГ, запустити обіг земель для власників паїв.
02 листопада 2020
Конституційний Суд не планує найближчим часом розглядати подання народних депутатів про неконституційність закону про ринок землі, нинішній розгляд КСУ стосується тлумачення кількох понять про землю в Основному законі.
Голова парламентської фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія разом з деякими народними депутатами прийшли до Конституційного Суду, який 2 листопада розглядає подання щодо тлумачення норм Конституції стосовно права власності на землю.
20 жовтня 2020
Повний текст промови
29 вересня 2020
Велика палата Конституційного суду відклала розгляд об'єднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.
28 вересня 2020
Велика палата Конституційного суду 29 вересня розпочне розгляд об'єднаного подання 48 і 53 народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні.
15 травня 2020
До Конституційного суду України надійшло подання 53 народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення".
28 квітня 2020
Політична партія «Батьківщина» має намір найближчим часом оскаржити в Конституційному суді Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.
24 квітня 2020
Для реалізації земельної реформи необхідно ухвалити низку законів, які забезпечать прозорість ринку землі, реформувати Держгеокадастр та забезпечити фінансову підтримку фермерів.
07 квітня 2020
Постанови про скасування ухваленого закону про ринок землі будуть розглянуті у Верховній Раді згідно з регламентом, що дасть можливість голові Ради підписати закон.
06 квітня 2020
Кількість поправок до законопроєкту щодо унеможливлення скасування націоналізації або ліквідації банків може сягнути 8,5 тисячі.
04 квітня 2020
Політики, які затято виступали проти, навряд чи відмовляться від спроб використати це з політичною метою. Незважаючи на коронавірус та Україну…
03 квітня 2020
Закон про запровадження ринку землі принесе користь усім його учасникам – як пайовикам, так і орендарям.
02 квітня 2020
Щоб уникнути продажу толком не облікованих державних і комунальних земель, Україні треба зруйнувати тіньові схеми, які на них паразитують
01 квітня 2020
Депутати Херсонської міської ради просять Президента накласти вето на закон про ринок землі.
31 березня 2020
Ухвалення закону про ринок сільськогосподарських земель є одним з елементів передвиборчої програми Президента Володимира Зеленського.
МВФ та Світовий банк, ніби, не проти. Тепер – роз’яснювальна кампанія, що допоможе “зшити” розділене “земельним” питанням суспільство
Народні депутати з фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, Вадим Івченко та Іван Кириленко зареєстрували у Верховній Раді проєкти постанов про скасування рішення парламенту щодо ухвалення закону про ринок землі.
Ухвалення закону про землю з урахуванням принципових правок – це надважливе рішення, яке дозволить сформувати цивілізований ринок землі, при цьому не дасть розбазарити державні та комунальні земельні ресурси.
Позафракційні народні депутати Оксана Савчук і Антон Поляков зареєстрували у Верховній Раді проєкти постанов про скасування рішення парламенту щодо ухвалення закону про ринок землі.
Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
Кабінет міністрів має ще багато зробити для розбудови прозорого ринку землі в Україні - від створення ефективного земельного кадастру до системної підтримки фермерів.
Верховна Рада на позачерговому засіданні вночі 31 березня ухвалила закон про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення.
Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук закрив позачергове засідання Верховної Ради.
Президент Володимир Зеленський присутній на позачерговому засіданні Верховної Ради перед голосуванням у другому читанні за законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
Українці на референдумі зможуть вирішити, чи допускати іноземців до українського ринку сільськогосподарських земель до кінця цього року.
30 березня 2020
Незабаром депутати проголосують за скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
Народні депутати вже розглянули 3740 поправок до законопроєкту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" (№2178-10).
29 березня 2020
Погоджувальна рада депутатських фракцій і груп відбудеться об 11 годині в понеділок, 30 березня, після чого розпочнеться позачергове засідання Верховної Ради.
10 березня 2020
Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко припускає, що розгляд останніх 700 поправок до законопроєкту про ринок землі може розтягнутися на 3-4 дні.
09 березня 2020
Заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заперечила утворення у Верховній раді неформальної коаліції з “Опозиційною платформою — За життя”.
05 березня 2020
Ринок землі має бути відкритий у першу чергу для українців, а можливість продажу для іноземців має вирішуватися через всеукраїнський референдум.
04 березня 2020
Народні депутати розглянули понад 2500 поправок з 4018 до законопроєкту №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
03 березня 2020
Народні депутати розглянули 2002 поправки з 4018-ти до законопроєкту №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
20 лютого 2020
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков закрив вечірнє засідання парламенту в четвер.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання парламенту в четвер.
19 лютого 2020
Верховна Рада розглянула вже понад 550 поправок до законопроєкту про запуск ринку землі (№2178-10).
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове пленарне засідання парламенту у середу, 19 лютого.
18 лютого 2020
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прогнозує, що розгляд у другому читанні “земельного” законопроєкту займе 2,5 - 3 місяці, і планує спілкуватися з лідерами фракцій, які внесли найбільше поправок.
У фракції партії "Слуга народу" фракції є 12 чи 13 народних депутатів, які висловлюються проти ухвалення закону про продаж сільськогосподарських земель, проте голосів для ухвалення закону вистачить.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове пленарне засідання парламенту у вівторок, 18 лютого.
Верховна Рада планує 18 лютого продовжити розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі.
17 лютого 2020
Прем'єр Чеської Республіки Андрій Бабіш не порушував питання про те, щоб придбати для свого бізнесу землю в Україні.
Фракція партії "Слуга народу" закликає колег у Верховній Раді пришвидшити розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі.
10 лютого 2020
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевняє, що коли в Україні запрацює ринок землі, то всі міфи, якими лякають суспільство, - розвіються.
07 лютого 2020
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков передбачає, що парламент вийде на рішення щодо ухвалення закону про ринок землі скоріше, ніж у середині квітня.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков закрив ранкове засідання парламенту у п'ятницю.
Верховна Рада продовжила розгляд законопроєкту про ринок землі.
Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук закликає народних депутатів ухвалити закон про запуск ринку землі та запевняє, що уряд зможе якнайкраще втілити його у життя.
Депутати з фракції "Слуга народу" прогнозують, що розгляд у другому читанні законопроєкту № 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" триватиме три-п’ять пленарних тижнів.
Міністр економіки Тимофій Милованов розповів про запобіжники для перевірки походження коштів на купівлю землі.
06 лютого 2020
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков запевнив, що рішення щодо закону про ринок землі прийматиметься згідно з Регламентом і кожен народний депутат самостійно визначитися щодо закону.
Депутатська фракція "Європейська солідарність" не бачить можливості та причин підтримувати ухвалення у другому читанні законопроєкту про ринок землі.
Депутатська фракція «Голос» готова підтримати земельну реформу, але остаточне рішення щодо голосування за законопроєкт про ринок землі депутати "Голосу" прийматимуть під час розгляду поправок.
Президент разом із народними депутатами від фракції "Слуга народу" в четвер зранку обговорили питання законопроєкту про ринок землі та справу прослуховування Прем'єр-міністра.
Верховна Рада планує 6 лютого розпочати розгляд у другому читанні законопроєкту про ринок землі.
У "Слузі народу" активно працюють з депутатами як своєї, так і інших фракцій, щоб переконати їх підтримати законопроєкт щодо ринку землі, який можуть винести на голосування у другому читанні вже 6 лютого.
04 лютого 2020
Верховна Рада може 6 лютого розпочати розгляд у другому читанні законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№2178-10).