Рада отримала висновки КСУ про законопроєкти щодо народовладдя

Рада отримала висновки КСУ про законопроєкти щодо народовладдя

Укрінформ
Верховна Рада отримала висновки КСУ щодо законопроєктів про законодавчу ініціативу народу й уповноважених ВР

Про це поінформував Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання парламенту у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Згідно зі статтею 147 регламенту Верховної Ради України повідомляю про отримання Верховною Радою України висновку Конституційного суду України щодо відповідності законопроєкту №1015 "Про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)" та законопроєкту №1016 "Про внесення змін до статей 85 і 101 Конституції України щодо уповноважених Верховної Ради України" вимогам статтей 157 і 158 Конституції України", - оголосив Разумков.

Голова ВР також звернувся до Комітету з питань правової політики розглянути ці висновки КС на своєму засіданні.

Як повідомляв Укрінформ, Конституційний суд надав висновок, що законопроєкт №1015 про внесення змін до Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу) відповідає Основному закону.

Читайте також: КСУ взявся за зміни до Конституції про дострокове позбавлення депутатів мандата

Верховна Рада 3 вересня включила до порядку денного сесії та направила для отримання висновку до КС президентський законопроєкт №1015 "Про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)".

Як ідеться у пояснювальній записці, законопроєкт пропонує доповнити перелік суб'єктів права законодавчої ініціативи таким суб'єктом, як народ. Таким чином, пропонується викласти статтю 93 Конституції в такій редакції: "Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу, Президентові України, Кабінету міністрів України, народним депутатам України та реалізується ними у випадках і порядку, визначених Конституцією України і законами України".

Крім того, пропонується доповнити статтю 93 Конституції нормою щодо законодавчої процедури, згідно із якою закон приймається відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією та законами України.

Читайте також: КСУ визнав конституційною ініціативу Зеленського про народовладдя

Водночас у висновку КС щодо президентського законопроєкту №1016 про внесення змін до статті 85 і 101 Конституції щодо уповноважених Верховної Ради йдеться, що документ не відповідним вимогам ч.1 ст.157 Конституції та відповідає вимогам частини другої статті 157, статті 158 Конституції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-