Рада планує перезапустити судову реформу та запровадити покарання для депутатів-прогульників

Рада планує перезапустити судову реформу та запровадити покарання для депутатів-прогульників

Укрінформ
Верховна Рада у середу планує ухвалити закон про покарання депутатів за прогули пленарних засідань і невідвідування комітетів

Про це йдеться у порядку денномузасідання, опублікованому на сайті парламенту.

Відповідний законопроект №1035-2 “Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України” передбачає позбавлення парламентаріїв заробітної плати у разі пропуску ними більш як 30% голосувань при ухваленні рішень ВР або понад 50% засідань комітетів, членами яких вони були обрані. Розгляд у другому читанні цього законопроекту є другим питання порядку денного в середу.

Розпочати ж засідання депутати планують із завершення розгляду поправок до законопроекту №1008 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування”. Цей документ головним чином передбачає скорочення складу Верховного суду до 100 суддів і зменшення кількості членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів із 16 до 12 членів.

Читайте також: КСУ розгляне звернення Ради щодо скасування адвокатської монополії

Депутати також мають намір запровадити електронний документообіг у парламенті, ухваливши у другому читанні законопроект №1044-1 “Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов'язаного із законодавчим процесом”.

Водночас, друге читання в Раді має пройти законопроект 0906 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби)”, ухвалення якого передбачає створення повноцінного сержантського корпусу в ЗСУ.

Читайте також: Три найбільші бізнес-асоціації занепокоєні ходом судової реформи в Україні

Окрім того, у Раді передбачається економічного боку питання та ратифікації міжнародних угод.

Традиційно в середу депутати працюватимуть у пленарному режиму протягом ранкового засідання, яке завершиться о 14:00. На решту дня, згідно з порядком денним, передбачена робота в комітетах, фракціях і групах. Зокрема о 15:00 має відбутися засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності, під час якого генеральний прокурор Руслан Рябошапка планує представити інформацію про хід реформування органів прокуратури.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-