ЦВК виклала свою позицію щодо припинення її повноважень

ЦВК виклала свою позицію щодо припинення її повноважень

Заява
Укрінформ
Центральна виборча комісія висловила свою позицію з приводу подання Президента про дострокове припинення повноважень її складу, яке сьогодні схвалив профільний комітет ВР.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті ЦВК.

"11 вересня 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, на якому було рекомендовано Верховній Раді розглянути подання Президента України про дострокове припинення повноважень складу Центральної виборчої комісії. Центральна виборча комісія, ознайомившись з вищезгаданим поданням, вважає за необхідне висловити позицію, відповідно до викладених у ньому зауважень", - ідеться у документі.

Зокрема, у зв'язку з відмовою в реєстрації кандидатів ЦВК наголошує, що не має повноважень перевіряти відомості, які надають кандидати стосовно місця їхньої роботи, адреси, освіти та інших персональних даних.

Читайте також: У комітеті пояснили мотиви Зеленського припинити повноваження членів ЦВК

Стосовно зазначення кандидатами недостовірної інформації про належність до певної політичної партії, як пояснили у комісії, Центрвиборчком неодноразово наголошував, що не має юридично встановлених важелів для недопущення такої практики.

"Попри це, вона (комісія - ред.), в межах своїх повноважень, реагувала на усі подібні факти і щоразу надсилала відповідну інформацію до органів Національної поліції і просила кандидатів та відповідних суб’єктів виборчого процесу звертатися до суду", - заявляють у ЦВК.

Коментуючи ситуацію навколо одномандатного виборчого округу №169, у Центрвиборчкомі нагадують, що, як установив суд, ЦВК не мала на меті створити кандидату будь-які перешкоди в реалізації пасивного виборчого права.

"Водночас повідомляємо, що рішення про скасування реєстрації кандидата в ОВО №169 не є безпрецедентним, оскільки протягом виборчого процесу було скасовано реєстрацію 154 кандидатів у депутати", - додали у ЦВК.

Читайте також: Комітет виборців вважає, що для розпуску ЦВК немає об’єктивних підстав

У контексті питання щодо одномандатного виборчого округу №198 ЦВК заявляє, що в останньому рішенні суду від 9 вересня вказано, що з її боку не було жодних невиправданих зволікань при встановленні результатів виборів у цьому окрузі.

"З огляду на вказане, якщо розглядати початок процесу дострокового припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії як політичний крок чи політично вмотивоване рішення, вважаємо за необхідне закцентувати, що такі дії несуть за собою і політичну відповідальність як Президента України, так і Верховної Ради України. Комісія готова сприйняти таке рішення. Проте всі звинувачення, які нівелюють факт проведення чесних, демократичних виборів і їх визнання народом України та міжнародною спільнотою, ЦВК сприймати відмовляється", - підкреслили у Центрвиборчкомі.

Читайте також: Сліпачук: Рішення Президента про звернення до ВР щодо розпуску ЦВК - політичне

Також наголошується, що ЦВК здійснила всі підготовчі дії для встановлення результатів волевиявлення в одномандатному виборчому окрузі №198, однак у зв’язку з початком процедури припинення повноважень її складу змушена відтермінувати початок повторного підрахунку голосів на виконання рішення суду у справі № 9901/486/19.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 9 вересня вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії.

11 вересня Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав це подання Президента.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-