Комітет виборців вважає, що для розпуску ЦВК немає об’єктивних підстав

Комітет виборців вважає, що для розпуску ЦВК немає об’єктивних підстав

Укрінформ
Комітет виборців України вважає, що наразі відсутні об’єктивні підстави для звільнення членів Центральної виборчої комісії.

Про це йдеться у заяві КВУ.

"Президент України В.Зеленський вніс до Верховної Ради України подання про звільнення членів Центральної виборчої комісії. Однак попри висловленні у поданні зауваження щодо роботи ЦВК, на думку КВУ, наразі відсутні об’єктивні підстави для звільнення членів Центрвиборчкому", - ідеться в заяві.

У КВУ підкреслили, що рішення щодо розпуску Центрвиборчкому має базуватися на об’єктивних фактах, які б свідчили про серйозні порушення в роботі комісії, однак, за оцінкою Комітету виборців України, таких фактів надано не було.

Зазначається, зокрема, що під час спостереження за виборами Президента та народних депутатів України спостерігачі КВУ відзначали низку проблем, пов’язаних із роботою ЦВК, однак такі проблеми швидше носили технічний характер і не були наслідком незаконних чи упереджених дій членів Центрвиборчкому.

На думку КВУ, аргументи, висловлені в подані Президента, не є такими, що свідчать про систематичні проблеми чи грубі порушення законодавства зі сторони членів ЦВК та наслідком яких має бути беззаперечний розпуск ЦВК.

Читайте також: У комітеті пояснили мотиви Зеленського припинити повноваження членів ЦВК

Експерти відзначили, що більшість аргументів, зазначених в поданні Президента, побудовані на наявності низки судових рішень, якими було визнано протиправними та скасовано ряд постанов ЦВК. Зокрема, щодо реєстрації окремих кандидатів у народні депутати та вказування некоректної партійності осіб, які балотувалися.

"Такі судові рішення справді мали місце, однак не варто ігнорувати той факт, що під час виборчої кампанії неодноразово мали місце ситуації, коли рішення різних судових інстанцій не лише скасовували постанови ЦВК, але й прямо суперечили одне одному, що було викликано, в тому числі, недосконалістю виборчого законодавства", - зазначається в заяві.

У цьому зв’язку в КВУ переконані, що апелювання лише до кількості судових рішень, якими було скасовано постанови ЦВК, не є коректним і таким, що відображає реальні проблеми в роботі Центрвиборчкому.

Крім того, щодо інших аргументів, наведених у поданні Президента, то в КВУ також не вважають їх "самодостатніми і такими, що справді свідчать про нагальну потребу в достроковому припиненні діяльності членів ЦВК".

КВУ відзначає, що проблеми, описані в поданні Президента, мають бути вирішені представниками ЦВК спільно із Верховною Радою, судовими інстанціями та іншими органами влади, залученими до виборчого процесу і повинні мати наслідком проведення повноцінної реформи виборчого законодавства України.

Щодо можливого розпуску ЦВК, то такі дії експерти називають "крайньою формою", а тому підстави для такого кроку мають бути максимально об’єктивними та чіткими.

Читайте також: Рада може розглянути припинення повноважень членів ЦВК вже завтра

"На думку КВУ, звільнення членів ЦВК має залежати від реальних результатів їх роботи, а не зміни політичної влади в державі, а тому будь-якому рішенню щодо можливого розпуску Центрвиборчкому має передувати фаховий та незалежний аналіз щодо роботи ЦВК, проведений в тому числі із залученням вітчизняних експертів та національних і міжнародних профільних організацій, що спостерігають за організацією виборчих процесів", - підкреслили в КВУ.

Як повідомлялося, ПрезидентВолодимир Зеленський 9 вересня вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії. Його направили до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-