Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому

Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому "Євросолідарність" іде в опозицію

Ексклюзив
Укрінформ
Фракція партії "Європейська солідарність" позиціонує себе як опозиція у новому парламенті через порушення партією "Слуга народу" демократичних принципів і норм закону щодо пропорційного представництва всіх політсил у комітетах та їх керівництві.

Про це у коментарі Укрінформу заявила обрана народним депутатом від партії "Європейська солідарність" віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"На даний момент про опозиційність заявили лише дві фракції - "Опозиційна платформа "За життя" і "Європейська солідарність"... Ми почали позиціонувати себе як опозиція у зв'язку з тим, що деякі підходи і деякі пропозиції "Слуги народу", на нашу думку, кардинально суперечать взагалі демократичному підходу і дотриманню норм закону", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті вона зауважила, що її дуже турбує те, як зараз відбуваються засідання підготовчих груп і дискусія щодо розподілу і кількості людей у комітетах, і керівництва комітетами.

Зокрема, Климпуш-Цинцадзе акцентувала, що відповідно до закону "Про комітети Верховної Ради" у керівництві комітетів пропорційно мають бути представлені різні політичні сили, тобто голова, перший заступник і секретар повинні бути від трьох різних політичних сил.

Читайте також: «ЄС» запропонувала кандидатури керівників чотирьох комітетів ВР

"На даний момент, що я вважаю неприпустимим, усім фракціям запропонували приблизно ту кількість місць на цих посадах, яка пропорційна їхній підтримці громадянами України, а "Європейській солідарності" на сьогодні запропонували три керівних місця. Як на мене, йдеться про дискримінацію, про упереджений підхід до нашої фракції", - вважає обрана депутатка.

Вона також зауважила, що бачить тенденцію до створення "кишенькової опозиції" з числа всіх депутатів-мажоритарників.

"Чомусь їх намагаються представити як окрему силу, хоча ці люди йшли до парламенту на різних політичних та ідеологічних засадах, зовсім не представляють якоїсь групи і ніде ні в якому законі не прописано, що вони мають отримати як група представництво у керівництві парламентських комітетів і парламенту", - наголосила Климпуш-Цинцадзе.

На її думку, це - тривожний дзвінок, якому мали б надати оцінку медіаспільнота, громадянське суспільство і громадяни, а також певним чином відреагувати демократична міжнародна спільнота.

Читайте також: "Євросолідарність" визначилася з кандидатом на посаду віцеспікера

Стосовно подальшої опозиційної дільності фракції "ЄС", Климпуш-Цинцадзе зазначила, що наразі складно про це говорити, тому що є монобільшість і немає чіткого розуміння її позиції з різних питань.

"Якщо монобільшість представлятиме ініціативи, які співпадатимуть з подальшим розвитком демократичної України, яка інтегрується до європейського та євроатлантичного простору, то "Європейська солідарність" буде їх підтримувати. А якщо ініціативи монобільшості будуть іти врозріз з державними документами, які вже ухвалені і є вираженням суспільних настроїв, то до таких ініціатив ми будемо в опозиції. Напевно, правильніше було б говорити, що це поки що залежить від того, яку позицію займатиме партія "Слуга народу", - резюмувала Климпуш-Цинцадзе.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-