Суд ООН має підтвердити наявність юрисдикції у позові України проти Росії - Зеркаль

Суд ООН має підтвердити наявність юрисдикції у позові України проти Росії - Зеркаль

Укрінформ
Україна закликає Міжнародний суд ООН ухвалити цього тижня рішення про наявність юрисдикції розглядати справу за українським позовом до Росії.
Про це заявила на слуханнях у Міжнародному суді ООН 4 червня заступник міністра закордонних справ агент України Олена Зеркаль у вступній заяві, оприлюдненій у Facebook.

"У той час, як Україна звертається до вас за правосуддям, Росія щосили прагне його уникнути... Росія не хоче, щоб цей Суд розглядав справу України по суті. Натомість вона намагається створити альтернативну реальність та маніпулювати фактами... Росія передчасно вимагає обговорити факти на цьому тижні, оскільки на стадії розгляду по суті, з повним та належним вивченням усіх доказів, Росія не зможе захистити свою поведінку. Однак цього тижня перед вами стоїть єдине питання - це питання юрисдикції", - зазначила Зеркаль.

Вона акцентувала, що учора, 3 червня, Росія показала своє зневажливе ставлення до міжнародного права, і така її поведінка спостерігається впродовж щонайменше останніх 5 років на всіх міжнародних майданчиках.

"Росія вчинила численні порушення міжнародного права, і вона прагне уникнути відповідальності за все без винятку. У результаті виникає відчуття наділеності правом зневажати право, без жодних наслідків. Росія продовжує спотворювати цю справу, представляючи її як політично вмотивовану та штучну... Наша реакція на цей російський наратив проста: ми нічого не приховуємо і нічого не спотворюємо. Справжній зміст спору, який ви розглядаєте, полягає у тлумаченні та застосуванні Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму (ICSFT) та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD). Крапка", - наголосила Зеркаль.

Як повідомляв Укрінформ, 3-7 червня в Міжнародному суді ООН в Гаазі відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Напередодні, 3 червня, виступила РФ, яка намагалася довести відсутність юрисдикції Міжнародного суду щодо ініційованого Україною позову. У вівторок, 4 червня, свою позицію представляє українська делегація на чолі із заступником міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Оленою Зеркаль.

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Читайте також: Міжнародний суд ООН оприлюднив меморандум України у справі проти Росії

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарської громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-