Франція і Німеччина прокоментували

Франція і Німеччина прокоментували "мовний" Радбез ООН, який так і не відбувся

Укрінформ
Український “мовний закон” не несе загроз миру та безпеці, які є основними пріоритетами Ради Безпеки ООН, і намагаючись ініціювати засідання щодо нього, Росія хоче винести на обговорення Радбезу внутрішні справи іншої суверенної держави.

Про це після провалу засідання РБ ООН щодо “мовного закону” у спільній заяві повідомили постпред Німеччини при ООН Крістоф Хойзген та постпред Франції Франсуа Делатр, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

“Ініціювання Росією засідання Ради Безпеки ООН щодо “Закону України про забезпечення функціонування української мови як державної” саме сьогодні, у день інавгурації нового українського президента мало певну мету. Мета Росії — продовження своєї сумнозвісної політики залякування України”, - заявив Крістоф Хойзген, постпред Німеччини при ООН. 

Читайте також: Рада Безпеки ООН відмовилася обговорювати український “мовний закон”

Відтак німецький дипломат повідомив, що задоволений рішенням більшості членів Ради Безпеки ООН не підтримувати цю російську ініціативу. 

“Закон про функціонування української мови як державної не потребує негайної уваги Ради Безпеки, яка, очевидно, має концентруватися на своїх головних функціях, серед яких основні — міжнародні мир та безпека. Сферах, де нам негайно потрібен прогрес, замість того, щоби виносити (на обговорення - ред.) внутрішні справи суверенної держави-члена ООН, які не несуть жодних видимих загроз миру та безпеці у регіоні”, - заявив Хойзген.

Читайте також: Німеччина в ООН: Ми пропонували Радбез пізніше, але Росія вимагала саме 20 травня

Його французький колега Франсуа Делатр додав, що справжніми пріоритетами обговорення мають бути повне і тривке припинення вогню, відведення важкого озброєння, невідкладні гуманітарні питання. Він висловив сподівання, що обрання Володимира Зеленського Президентом України має дати новий поштовх виконанню Мінських домовленостей.

Водночас, представники Франції та Німеччини ухилилися від відповіді, чи готові розглядати на Радбезі “мовний закон” пізніше, якщо Росія знову ініціюватиме таке обговорення, як пообіцяв її представник Василій Небензя. 

Читайте також: Росія в РБ ООН хоче пізніше повернутися до обговорення “мовного закону”

Нагадаємо: 17 травня стало відомо, що російська делегація в ООН намагалася ініціювати проведення 20 травня засідання Ради Безпеки ООН щодо українського “мовного закону”, проте члени РБ ООН проголосували проти його проведення. 

На голосування було поставлене процедурне питання порядку денного, і проти його ухвалення проголосували 6 держав-членів, за - лише 5, 4 - утрималися. Засідання було скасоване за відсутністю рішення про ухвалення його порядку денного.

Читайте також: Єльченко розповів, для чого Росії засідання Радбезу ООН щодо "мовного закону"

“Мовний закон” набере чинності 16 липня 2019 року. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-