Німеччина в ООН: Ми пропонували Радбез пізніше, але Росія вимагала саме 20 травня

Німеччина в ООН: Ми пропонували Радбез пізніше, але Росія вимагала саме 20 травня

Укрінформ
Члени Ради Безпеки ООН пропонували Росії провести засідання не у день інавгурації Зеленського, а пізніше, але Росія наполягала лише на цій даті, тому члени РБ вирішили його не проводити.

Про це розповів постпред Німеччини при ООН Крістоф Хойзген, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Чому ми хотіли його провести пізніше? Тому що сьогодні свою посаду займає президент Зеленський. Але Росія наполягала на проведенні його сьогодні”, - розповів він.

На думку Хойзгена, це демонструє послідовність Росії, адже вже після перемоги Президента України Зеленського на виборах, Кремль негайно ухвалив рішення про “паспортизацію Донбасу”.

“Особливим цинізмом було те, що це рішення було ухвалено у день, коли ми в ООН святкували Міжнародний день багатосторонньості у міжнародній політиці”, - додав він.

Читайте також: Єльченко розповів, для чого Росії засідання Радбезу ООН щодо "мовного закону"

Таким чином, вважає представник Німеччини, Росія намагалася привітати нового президента “актом залякування”. 

Нагадаємо, 17 травня стало відомо, що російська делегація в ООН намагалася ініціювати проведення 20 травня засідання Ради Безпеки ООН щодо українського “мовного закону”.

Проте члени Ради Безпеки ООН проголосували проти його проведення. 

Читайте також: Рада Безпеки ООН відмовилася обговорювати український “мовний закон”

На голосування було поставлене процедурне питання порядку денного, і проти його ухвалення проголосували 6 держав-членів, за - лише 5, 4 - утрималися. Засідання було скасоване за відсутністю рішення про ухвалення його порядку денного.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-