Вибори-2019: РФ чинила перешкоди переселенцям у перетині кордону - спостерігачі

Вибори-2019: РФ чинила перешкоди переселенцям у перетині кордону - спостерігачі

Укрінформ
Під час останніх виборів президента Україні канадські спостерігачі відмітили перепони на шляху волевиявлення внутрішньо переміщених осіб, яких в Україні нараховується півтора мільйона.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів глава канадської спостережної місії за виборами в Україні, колишній міністр закордонних справ Канади Ллойд Аксворсі.

“У питанні збільшення участі жінок у голосуванні прогресу досягнуто не було. Гендерне питання взагалі не обговорювалося детально гендерними та ЛГБТ-організаціями. Наразі в українському політичному дискурсі цьому немає місця. З точки зору уряду Канади, в цьому питанні треба робити більше”, - сказав Аксворсі.

Він також звернув увагу на складнощі у реалізації права голосу внутрішньо переміщеними особами.

“Ми також відмітили перепони на шляху волевиявлення внутрішньо переміщених осіб, яких в Україні нараховується півтора мільйона. ЦВК спробувала допомогти їм, створивши спеціальні виборчі дільниці поблизу із Кримом та на Сході, однак запроваджені росіянами та їх друзями жорсткі правила перетину лінії зіткнення - що треба було зробити мінімум двічі - віднадили багатьох людей”, - зазначив колишній дипломат.

Водночас він наголосив, що в цілому вибори президента України були організовані на дуже високому рівні.

Читайте також: Ллойд Аксворсі, глава канадської спостережної місії за виборами в Україні

“Якщо говорити про самі вибори, то в нашій команді “у полях” постійно перебували 150 осіб, які доповідали щокілька годин, використовуючи електронну систему нотування різних характеристик: чи відкрилися виборчі дільниці, чи відбулися порушення і т. і. Загалом більше 95% отриманих нами звітів були позитивними”, - зауважив Аксворсі.

Як повідомляв Укрінформ, на перший і другий тур президентських виборів в Україні Канада направила близько 150 спостерігачів. Іще кілька сотень спостерігачів за канадської фінансової підтримки прибули до України від ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-