Є всі підстави вважати, що Трибунал прийме рішення на користь України - Зеркаль

Є всі підстави вважати, що Трибунал прийме рішення на користь України - Зеркаль

Відео
Укрінформ
Україна сподівається, що Міжнародний трибунал із морського права прийме рішення на її користь, адже у суддів не виникло жодних додаткових питань до представників української сторони.

Про це сказала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль після завершення слухань у Трибуналі в Гамбурзі в п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми очікуємо, що 25 травня буде прийнято рішення трибуналу щодо звільнення 3 українських військових кораблів, а також 24 членів екіпажу, і вони повернуться в Україну, де ми їх дуже чекаємо", - сказала дипломат.

За її словами, є всі підстави вважати, що суд прийме рішення на нашу користь. Найбільш голосно про це заявив Трибунал тим, що в суддів не було жодних додаткових питань щодо наданих Україною аргументів і матеріалів, пояснила Зеркаль. Це, на її думку, достатньо, аби зрозуміти, що українська сторона відповіла на всі питання, які були у суддів протягом цього слухання.

Читайте також: Україна на "морському" трибуналі обгрунтувала порушення Росією імунітету кораблів

Судді відзначили, що українська делегація було чудово підготовлена, рівень презентації був дуже відповідний, а судді отримали більшість відповідей на свої занепокоєння.

Попереднє рішення буде оголошено 25 травня. Далі справа буде розглядатися безпосередньо по суті. Відповідна процедура передбачена Морською конвенцією на підставі Додатку 7 до конвенції, так само, як усі інші справи. Можливість подавати апеляції у даному випадку не передбачена.

Відсутність Росії на слуханнях не вплине на процес. Зеркаль підкреслила, що у Трибуналу "є вся юрисдикція, необхідна, щоб прийняти рішення, навіть незважаючи на те, що російська делегація була відсутня". Так, у 2013 році відсутність російської делегації не вплинула на рішення, пов'язане з ArcticSunrise. Росія зазвичай робить вигляд, що вона ігнорує рішення, визнала заступник міністра. У випадку ArcticSunrise президентом РФ Володимиром Путіним було прийняте рішення щодо надання амністії на підставі внесених змін до російського законодавства. "Ми не будемо хвилюватися, що російська сторона буде вносити до свого законодавства ще якісь зміни, щоб звільнити наших моряків, для нас найважливіше, щоб хлопці повернулися додому", - зауважила Зеркаль.

Вона підкреслила, що "ми оскаржуємо те, як поводяться з нашими кораблями та з нашими військовими моряками, порушуючи основне, засадниче міжнародне право – імунітет військових кораблів".

Читайте також: Агресія РФ на Азові: трибунал завершив слухання - рішення буде 25 травня

У Росії інше бачення подій 25 листопада минулого року, яке вона виклала в Меморандумі, надісланому Трибуналу 7 травня.

Як повідомляв Укрінформ, позов до Трибуналу був поданий 23 квітня цього року. Україна вимагає звільнення 24 моряків і 3 суден.

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", що прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-