Міжнародний Суд ООН у червні вирішить, чи розглядатиме позов України до Росії

Міжнародний Суд ООН у червні вирішить, чи розглядатиме позов України до Росії

Укрінформ
В України є “добрі шанси”, що Міжнародний суд ООН підтвердить свою юрисдикцію щодо позову до РФ у справі про порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу в Гаазі повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

Розгляд справи відбуватиметься в два етапи: спочатку щодо наявності юрисдикції (повноваження розглядати позов), і, у разі її підтвердження, – по суті.

“Слухання щодо наявності юрисдикції відбудуться на початку червня. У разі, якщо МС ООН ухвалить позитивне рішення, на що у нас є добрі шанси, тоді будуть визначені терміни наступних етапів розгляду справи вже по суті”, - повідомив Ченцов.

Як відомо, 14 січня 2019 року Україна передала свої письмові зауваження та позицію до Міжнародного Суду ООН у відповідь на заперечення Російської Федерації щодо відсутності в Суду юрисдикції розглядати міждержавний позов про порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

Читайте також: У ЄСПЛ позитивно оцінюють виконання Україною рішень суду

Україна заявляє, що дотрималась усіх необхідних вимог досудового врегулювання спору, що надає Міжнародному Суду ООН юрисдикцію розглядати спір з Російською Федерацією.

У своєму позові до МС ООН Україна вимагає від РФ відшкодування збитків за систематичні порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. У червні 2018 року Україна подала Меморандум на підтримку своїх вимог, що супроводжуються широким переліком задокументованих доказів серйозних порушень Росією вищезгаданих конвенцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-