Все керівництво Укроборонпрому має пройти перевірку на поліграфі – Порошенко

Все керівництво Укроборонпрому має пройти перевірку на поліграфі – Порошенко

Відео
Укрінформ
Весь керівний склад Державного концерну "Укроборонпром" має пройти перевірку на поліграфі.

Про це сказав Президент Петро Порошенко під час наради з секретарем Ради національної безпеки і оборони Олександром Турчиновим та заступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми звертаємося до уряду з проханням забезпечити організацію досліджень на поліграфі всього керівного складу Державного концерну "Укроборонпром". Окремо підготуйте списки тих, хто має пройти дослідження. Прошу включити туди і керівників державних підприємств оборонно-промислового комплексу – і керівників підприємств, і тих, хто відповідає за фінансову діяльність", - сказав Порошенко.

Зазначається також, що глава держави прийняв доповідь Кривоноса щодо пропозицій із перевірки ДК "Укроборонпром" та реформування оборонного сектора.

"У випадку виявлення підстав прошу передати відповідні результати досліджень поліграфа або контррозвідці Служби безпеки України, або у правоохоронні органи. Якщо будуть виявленні ті чи інші обставини скоєння злочину", - заявив Порошенко.

Президент також наголосив, що на підставі рекомендацій полковника Кривоноса звернеться до уряду щодо негайного фінансування міжнародного аудиту концерну Укроборонпром. Він додав, що рішення має бути прийнято вже в квітні.

Порошенко також наголосив, що окремо, не в якості міжнародного аудиту, мають бути проведені перевірки і Державною аудиторською службою, та доручив доповісти йому про строки початку перевірки.

Глава держави підкреслив, що перевірку діяльності Укроборонпрому має провести Рахункова палата України. Він доручив секретарю РНБО Турчинову взяти на контроль це питання та доповісти йому про результати перевірки.

Порошенко наголосив на необхідності долучити до перевірки і громадські організації та проінформувати представників громадськості про підсумки цих перевірок.

Президент також підкреслив важливість прискорення розгляду у Верховній Раді законопроекту щодо змін до законодавства про державне оборонне замовлення. "Ми маємо розкрити цю інформацію", - зазначив Порошенко. Він додав, що провів консультації з міжнародними партнерами, і вони повністю підтримують ці кроки.

Читайте також: Укроборонпром заявляє про вирішення критичних проблем з російськими комплектуючими

Щодо питання наглядової ради Укроборонпрому глава держави підтримав пропозицію залучити туди представників стратегічних партнерів України для забезпечення ефективності і прозорості її функціонування.

Секретар РНБО Турчинов доповів, що більшість підприємств оборонної промисловості працюють в штатному режимі і достатньо ефективно, зокрема над виконанням ракетної програми, затвердженої рішенням РНБО. "Найближчим часом планується випробування нових потужних ракетних комплексів і, враховуючи дуже важливе значення їх для зміцнення оборони нашої країни, ми звертаємось з пропозицією вам особисто взяти участь у фінальному етапі випробувань", - зазначив він.

Президент зауважив, що новітнє ракетне озброєння після завершення випробувань, які мають відбутися найближчими днями, мають надійти на озброєння ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, 25 лютого ЗМІ оприлюднили інформацію про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" з українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор. Згідно з розслідуванням журналістів, підприємства Укроборонпрому купували деталі, поставлені контрабандою з Росії групою ділків. При цьому ціни на деталі завищувалися в кілька разів.

Президент 4 березня підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.

За результатами засідання 6 березня РНБО доручила провести аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому.

В Укроборонпромі заявили, що концерн офіційно не закуповує запчастини в Росії, і на підприємствах контрабандні деталі не використовують. Водночас концерн відсторонив від посад директорів двох оборонних підприємств.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-