Технічна місія ООН могла би зрушити обговорення питання миротворців у Радбезі

Технічна місія ООН могла би зрушити обговорення питання миротворців у Радбезі

Укрінформ
Україна розраховує, що Генеральний секретар ООН скористається своїм правом відправити на Донбас технічну місію ООН для оцінки параметрів можливої миротворчої місії.

Про це заявив Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

За його словами, попередні висновки фахівців організації могли би зрушити з мертвої точки обговорення цього питання у Радбезі.

“Є стаття 99 статуту ООН, яка дає можливість Генеральному секретареві особисто вживати певних заходів. Надіслати якусь групу, призначити якого спеціального представника, який поїде в Україну. Це може бути технічна місія оонівська, про яку ми вже давно говоримо, яка би підготувала підґрунтя для розгортання миротворчої місії”, - зазначив він.

Читайте також: Дебати у Генасамблеї ООН можуть дати поштовх мирному процесу - Єльченко

Єльченко пояснив, що така місія могла би зробити аналіз хоча б технічного чи військового аспекту місії, необхідної кількості “блакитних шоломів”. Він зауважив, що “сотня політиків” називають у ЗМІ різні цифри - від десяти до п’ятдесяти тисяч осіб - у той час як у секретаріаті ООН є фахівці, які могли би дати зробити ґрунтовний аналіз.

“Якщо б така група приїхала на Донбас, подивилася і принаймні написала якісь попередні висновки, це могло би підштовхнути і Раду безпеки ООН для початку обговорення цього питання”, - заявив дипломат.

Читайте також: Дебати Генасамблеї нагадають світові про війну Росії проти України - Єльченко

Єльченко додав, що українська делегація прагне більшої активності Генсека ООН щодо України, зокрема, й у питанні звільнення заручників. Він вважає, що колективне звернення із майже 25-ма тисячами підписів, яке Президент України передасть Генеральному секретареві під час особистої зустрічі 20-го лютого в ООН, сприятиме більш активним діям з його боку.

У той же час, поки немає сигналів про готовність Генсека ООН відправити таку технічну місію.

За словами дипломата, нині всі розуміють, що через право вето Росії питання миротворців поки немає сенсу виносити на розгляд Ради безпеки. Проте на його думку, ідею все одно треба проробляти на майбутнє, якщо вікно можливостей для неї з`явиться.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-