Дебати Генасамблеї нагадають світові про війну Росії проти України - Єльченко

Дебати Генасамблеї нагадають світові про війну Росії проти України - Єльченко

Укрінформ
Дебати Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України призначені на 20 лютого, бо ця дата є п’ятою річницею початку російської агресії, яка досі триває.

Про це сказав Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко у вівторок, 19 лютого, під час спілкування з журналістами у Постійному представництві України при ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Минуло вже цілих п’ять років. Наше завдання полягає у тому, щоби насамперед викласти своє бачення подій, які за цей час відбулися. Це звісно не ювілей, а сумна дата. Вона має нагадати всьому світу, що цей конфлікт ніякий не "заморожений", як деякі намагаються показати, а це справжня війна, у якій гинуть люди практично щодня. Вчора загинув ще один український військовий”, - розповів він.

Читайте також: Дебати у Генасамблеї ООН можуть дати поштовх мирному процесу - Єльченко

Український дипломат очікує широкої дискусії, адже вже “декілька десятків делегацій” записалися на виступ.

“Ми маємо тверду, солідну підтримку європейських країн, США, Канади, Австралії, країн Центральної Америки, деяких інших регіонів світу. Але Генасамблея тим і добра, що це всі 193 країни світу. Я впевнений, що виступатимуть й інші країни, регіональні лідери, такі як Бразилія, Індія, Саудівська Аравія, Південна Африка, Індонезія”, - пояснив Єльченко.

Дипломат додав, що Україні важливо почути їхні думки, і у той же час дебати це нагода привернути увагу держав-членів до війни в Україні. За його словами, 20-го лютого в ООН немає інших великих подій, тому українські дебати стануть основною подією дня.

Читайте також: Росія може спробувати відкрити в Європі другий фронт - Помпео

Єльченко очікує, що Президент України, який починатиме дебати, викладе хронологію подій, причини російської агресії. Проте йтиметься не лише про минуле, але й про те, як зупинити конфлікт, і чільне місце у цій дискусії займатиме обговорення планів розгортання миротворчої операції на Донбасі.

“Все залежить від того, як пройде дискусія. Я сподіваюсь, що вона буде активна. Генасамблея, це, все-таки, мозковий центр. Там не останні люди сидять. Кожна країна має своє бачення. Можливо, будуть озвучені якісь плани, ідеї, пропозиції. Оце все ми хочемо почути і покласти на папір”, - зауважив він.

Читайте також: Єльченко на Радбезі ООН нагадав увесь календар захоплення Росією України - Геращенко

Дипломат додав, що висновки з дебатів стануть у нагоді всім українським дипломатам у їхньому пошуці “виходу з цього становища, яке у нас сьогодні складається”.

Нагадаємо: минулого року Україні вдалося включити до порядку денного ООН окремий пункт “Ситуація на тимчасово окупованих територіях України”, територіях Донбасу та Криму. Перше спеціальне засідання з цієї теми призначене на 20-те лютого - дату, яка є також п’ятою річницею початку російсько-українського конфлікту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-