Плану Сайдіка має передувати рішення Росії припинити війну - Волкер

Плану Сайдіка має передувати рішення Росії припинити війну - Волкер

Відео
Укрінформ
Мартін Сайдік не пропонував альтернативу Мінським угодам, а лише висловив певні ідеї щодо їхнього втілення.

У будь-якому разі спочатку Росія має ухвалити рішення припинити війну і дозволити введення на Донбас миротворчої місії ООН, заявив Спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю телеканалу Прямий.

“Наскільки я розумію, мова не йде про заміну Мінських домовленостей, а про те, як знайти шляхи для їхнього втілення”, - пояснив Волкер свою позицію щодо "мирного плану" спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка.

Читайте також: Сайдік розповів подробиці нового мирного плану для Донбасу

На думку спецпредставника США, Мінські угоди важливі, оскільки вони встановили ключові правила: припинення вогню, відведення важкого озброєння, виведення іноземних військ і незаконних збройних формувань, відновлення державного кордону між Україною та Росією.

“Це дуже важливі пункти. Ми не хотіли би їх втрачати, позбувшись цих угод. Проблема у тому, що вони не виконані. Росія ніколи не дотримувалась припинення вогню. Не було відведення важкого озброєння. Російські війська далі перебувають на сході України. Росія продовжує фінансувати незаконні формування і надавати їм озброєння. Вони підтримують існування двох так званих “республік”, - зазначив Волкер.

Американський дипломат пояснив, що якщо Росія дійсно прагне миру і хоче поліпшити життя людей на Донбасі, вона мала б погодитись на проведення миротворчої операції ООН на Донбасі. Це відкрило би шлях до миру та безпеки на цій території.

“А це означає виведення російської армії і демонтаж так званих “республік”. Це б створило певну базу. Якщо це буде зроблено, то буде потрібне і ОБСЄ”, - розтлумачив Волкер.

Читайте також: Геращенко назвала мирний план від Сайдіка "самодіяльністю"

На думку дипломата, якщо Росія прагне позбутися санкцій і відновити повагу світової спільноти, вона повинна повернути мир, імплементувати Мінські угоди, і по-справжньому повернути Україні контроль над її територіями.

“Мартін Сайдік демонструє, що існують певні ідеї, і від них можна відштовхуватися. Але передумовою для цього може бути лише рішення Росії припинити війну і прийняти миротворчу місію ООН, щоб встановити мирне і безпечне середовище. Лише коли ці пункти будуть реалізовані, то матимуть сенс і всі інші речі”, - зазначив Волкер.

Читайте також: Сайдік не узгоджував свій "мирний план" з ООН - речник Генсека

Як повідомляв Укрінформ, раніше спеціальний представник діючого глави ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung про новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який має замінити Мінські домовленості та який мають затвердити країни "нормандської четвірки "- Україна, РФ, Франція і Німеччина.

План передбачає, окрім спільної місії ООН і ОБСЄ (з військовим і поліцейським компонентами і міжнародною адміністрацією на ОРДЛО), також організоване Євросоюзом агентство з відновлення Донбасу - на зразок того, яке раніше було на Балканах.

Заяву Сайдіка розкритикували посадові особи в Україні. Зокрема, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Сайдік не має мандата ані від ОБСЄ, ані від країн-учасниць "нормандського формату" на вироблення "мирного плану" для України.

30 січня після переговорів ТКГ у Мінську спецпредставник ОБСЄ заявив про свою прихильність до Мінських угод і їх безальтернативність.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-