Україна в ООН навела докази порушення РФ міжнародного права в Азовському і Чорному морях

Україна в ООН навела докази порушення РФ міжнародного права в Азовському і Чорному морях

Укрінформ
Під час Генеральної асамблеї ООН у вівторок, 11 грудня, українська делегація поінформувала держави-члени про послідовні і грубі порушення Росією міжнародного права в Азовському і Чорному морях.

Про це повідомляє Постійне представництво України в ООН.

“Конвенція ООН з морського права надає Україні ексклюзивні права на ресурси у межах своїх територіальних вод і ексклюзивної економічної зони. З 2014 року, Російська Федерація цілеспрямовано і грубо порушувала ці права у Чорному і Азовському морях, Керченській протоці», - заявив постпред України в ООН Володимир Єльченко, звертаючись до Генеральної асамблеї.

Він поінформував присутніх щодо позову, поданого у лютому 2018 року Україною проти Росії до Міжнародного арбітражного суду у Гаазі у зв’язку із порушенням суверенних морських прав України.

«Серед найсерйозніших порушень, Росія краде українські енергоресурси і рибний промисел, завдаючи шкоди українським рибалкам, блокуючи рух суден до українських портів, у тому числі, завдяки побудові нелегального мосту через Керченську протоку», - заявив він.

Читайте також: У Європарламенті вкотре вимагають від Росії звільнити українських моряків

Дипломат також наголосив на нелегальних затримках Росією більше 200 суден у Керченській протоці і Азовському морі з квітня 2018 року. Він додав, що Російська Федерація не зупиняється на цьому і вдалася до «нових жахливих порушень Конвенції ООН з морського права», лише 2 тижні тому напавши на українські кораблі ВМС, захопивши їх з екіпажами в ексклюзивній економічній зоні України.

«На переконання України, Росія повинна бути і буде притягнута до відповідальності за серйозні порушення міжнародного морського права», - підсумував український дипломат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-