Керченська криза: у Держдепі вважають, що Москва прорахувалася

Керченська криза: у Держдепі вважають, що Москва прорахувалася

Укрінформ
Російська агресія проти України у районі Керченської протоки лише зміцнила рішучість Заходу зберігати санкції проти РФ.

На цьому наголосив помічник державного секретаря США з європейської і євразійської політики Уесс Мітчелл під час міністерського засідання ОБСЄ у Мілані, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Російська агресія біля Керченської протоки була хибним розрахунком. Вона лише зміцнила рішучість Заходу зберігати санкції проти Росії та зміцнила зусилля міжнародного співтовариства з гарантування поваги до міжнародного права та законного мореплавства», – заявив представник Держдепу.

Він наголосив, що Європа і Америка повинні жорстко відповісти на порушення Росією міжнародного права 25 листопада, коли була здійснена навмисна атака на європейську державу.

«Минулі чотири роки російської агресії, як я вважаю, стали дзвінком пробудження для всіх нас. Якщо в історії ОБСЄ є сенс для її існування, то це сьогодні, відносно України», – переконаний Мітчелл.

Представник Держдепу також відзначив, що останні події у Чорному та Азовському морях, які є небезпечною ескалацією, повинні стати приводами для надзвичайного реагування.

Він також заявив, що Сполучені Штати закликають ОБСЄ розширити мандат Спеціальної моніторингової місії в Україні на регіон Азовського моря та Керченської протоки.

«Продовжуючи цей шлях агресії, Росія лише далі ізолює себе та зменшує можливості для кращого майбутнього відносно себе та своїх сусідів», – переконаний Мітчелл.

Читайте також: Порошенко і Грібаускайте домовилися спільно діяти у зв'язку з Керченською кризою

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, що здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці та 24 моряків.

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ Президента України про введення воєнного стану на 30 днів в 10 областях у зв'язку з агресією Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-