Берлін вітає продовження особливого статусу на Донбасі

Берлін вітає продовження особливого статусу на Донбасі

Укрінформ
У Німеччині вважають, що продовження до кінця 2019 року особливого порядку місцевого самоврядування на Донбасі підтверджує прагнення України керуватися духом Мінських домовленостей, і закликають не допустити "виборів" в ОРДЛО.

Так в МЗС ФРН прокоментували на прохання Укрінформу прийняття у четвер Верховною Радою України закону про продовження до 31 грудня 2019 року особливого порядку місцевого самоврядування на Донбасі.

"Федеральний уряд вітає продовження сьогодні закону про спеціальний статус для частин Донецької і Луганської областей парламентом України. Це рішення є ще одним доказом того, що Україна твердо дотримується своїх зобов'язань у рамках Мінських угод", - заявила представник Міністерства закордонних справ ФРН.

Німецька сторона закликає сторони конфлікту на сході України виконати усі зобов'язання, викладені у Мінських угодах, зокрема дотримуватися режиму припинення вогню, відвести важку зброю і вивести свої війська із зон, визначених у 2016 році у рамках Тристоронньої контактної групи.

Читайте також: Порошенко підписав закон про особливий статус Донбасу

У дипломатичному відомстві нагадують, що Мінські угоди передбачають проведення місцевих виборів у рамках українського законодавства. Будь-яка інша форма "виборів", оголошена сепаратистами, суперечитиме букві та духу угоди і тому вважатиметься недійсною, підкреслюють в уряді Німеччини.

Офіційний Берлін закликає всі сторони докласти усіх зусиль для недопущення "виборів", запланованих на 11 листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-