Курс на ЄС і НАТО: Комітет Ради у закордонних справах має зауваження щодо тексту

Курс на ЄС і НАТО: Комітет Ради у закордонних справах має зауваження щодо тексту

Укрінформ
Комітет ВР у закордонних справах рекомендував парламенту включити до порядку денного законопроект про зміни до Конституції щодо стратегічного курсу на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО і створити тимчасову спецкомісію для доопрацювання.

Відповідне рішення комітет ухвалив під час засідання 19 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Комітет на своєму засіданні (в закритому режимі) розглянув внесений Президентом України як невідкладний проект закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)" та ухвалив рішення рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та прийняти рішення про створення тимчасової спеціальної комісії як головної для продовження роботи над законопроектом про внесення змін до Конституції України", - йдеться у рішенні комітету, що є в розпорядженні Укрінформу.

Водночас, як пояснив кореспонденту агентства заступник голови комітету, народний депутат Віктор Вовк, таке рішення обумовлене тим, що, підтримуючи ідею законопроекту та намір включити його до порядку денного, комітет має певні зауваження до потенційного закону.

"Комітет у закордонних справах - це єдиний із комітетів, який не в повній мірі підтримав, бо є зауваження щодо тексту. Тобто до відправки законопроекту в Конституційний суд робота над ним має ще продовжитися в спеціальній комісії у Верховній Раді", - зазначив Вовк.

Як повідомлялося, 18 вересня профільний Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту включити до порядку денного сесії законопроект про зміни до Конституції щодо НАТО і ЄС, внесений Президентом, та направити його до Конституційного суду України для отримання висновку.

Президент Петро Порошенко 3 вересня зареєстрував у Верховній Раді проект закону № 9037 "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

Проект закону визначено Президентом як невідкладний і наразі в графі щодо стану його проходження зазначається, що документ "передано на розгляд керівництву".

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Конституції й віднести до повноважень Верховної Ради серед іншого визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Читайте також: Курс на ЄС і НАТО: законопроект про зміни до Конституції пройшов комітет Ради

Окрім того, пропонується додати положення, що Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО, а також закріпити норму, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.

Водночас Президент просить ВР скасувати у Перехідних положеннях Конституції норму щодо можливості використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-