Київ вимагає пояснень Москви щодо присутності російських слідчих у Донецьку

Київ вимагає пояснень Москви щодо присутності російських слідчих у Донецьку

Блоги
Укрінформ
Фактично, це визнання окупації РФ Донбасу, якщо там шастають вже не лише військові, фсбшники, потіряшки, а й слідчі

Мінськ. Все, що сьогодні тут відбувалося, тільки закріплює в думці, що вбивство ватажка бойовиків у Донецьку було сплановано його кураторами з Москви (Кремль зачищає свідків своїх злочинів і своїх подільників на окупованому Донбасі), або ж це були кримінальні рейдерські розборки між самими терористами.

Українська сторона поставила вимогу РФ негайно надати повну інформацію відносно фактів і заяв, що з’явилися в ЗМІ, що російська сторона направила на окупований Донбас якихось слідчих розслідувати вбивство ватажка бойовиків. По-перше, це грубе порушення українського законодавства, на українській території слідчі дії можуть вести тільки українські слідчі органи, або – з дозволу відповідних структур, а ми росіянам таких дозволів не давали. По-друге, це й порушення Кримінального кодексу самої РФ, який передбачає, що слідчі органи можуть працювати тільки на території федерації. Й фактично, це визнання окупації РФ Донбасу, якщо там шастають вже не лише військові, фсбшники, потіряшки, а й слідчі. 

Росіяни категорично відмовилися надати ОБСЄ і Україні будь-яку інформацію про ці свої слідчі групи. Так само у звітах СММ ОБСЄ зафіксовано, що росіяни також відмовилися продемонструвати тіла підірваних бойовиків і не допустили до лікарень, де утримують поранених. Це ще раз свідчить про російський слід зачистки подільників.

Українська сторона поцікавилася, де зник громадянин Плотницький, по якому в Україні відкрита низка кримінальних справ, й якого маємо рано чи пізно побачити в українських і міжнародних судах, разом із подільниками. Відповіді немає...

Сьогодні, в четверту річницю підписання мінських угод, українська сторона зафіксувала повне ігнорування виконання Угод РФ та їхніми маріонетками. Заблоковано процес звільнення заручників. Представники РФ у гуманітарній підгрупі відповіли ВІДМОВОЮ забрати громадян РФ з українських тюрем в обмін на наших політв’язнів, заявивши, що «РФ не має відношення до конфлікту і нас там нєт». Тобто, Родіна офіційно кинула росіян в українських тюрмах. 

Ми будемо продовжувати апелювати і до РФ, й до світу, що жодна країна не має права відмовлятися від своїх громадян. 

Також РФ відмовилася надати свого експерта для створення механізму по пошуку зниклих безвісти. 

З позитиву – хіба що той факт, що вже у суботу посол ОБСЄ Т.Фріш відправиться на окупований Донбас і спробує отримати доступ до українських заручників.

Взагалі, так звані представники ОРДЛО намагалися розіграти дешевий водевіль й влаштувати провокацію з «хвилиною пам‘яті» про терориста. Українська делегація, звичайно, відразу ж вийшла з зали, залишивши ОРДЛО з росіянами поминати своїх подільників. А коли ми повернулися до зали, то звернулися до ОБСЄ із закликом вшанувати хвилиною мовчання десятки українців, убитих внаслідок російськоі агресії на Донбасі. Серед загиблих від російських вбивць і їх маріонеток – наші військові й цивільні, жінки і діти. Українська делегація вся встала. Росіяни, які несуть відповідальність за кожного вбитого українця, і їх манкрути – янучари сиділи. 

Ми вшанували наших загиблих. «Слава Україні!» – сказали ми так, що здригнулася та позолочена мінська зала й наші хлопці на небі то почули. «Героям слава!» – це почув весь «Презідент готель». І да, їх тіпало як від ладана.

Ірина Геращенко
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-