ОБСЄ закликає Раду продовжити дію закону про особливий статус ОРДЛО

ОБСЄ закликає Раду продовжити дію закону про особливий статус ОРДЛО

950
Укрінформ
Спеціальний представник головуючого в ОБСЄ, представник в ТКГ Мартін Сайдік звернувся до керівництва Верховної Ради України стосовно терміну дії закону "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Про це перший заступник голови Верховної Ради, уповноважений Президента в мінській гуманітарній групі Ірина Геращенко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«До керівництва ВР (спікера і заступників) звернувся спеціальний представник головуючого в ОБСЄ, представник в ТКГ Мартін Сайдік, який дійсно щиро докладає багато зусиль, аби зробити роботу групи результативною і сприяти врегулюванню війни на Донбасі. В своєму зверненні цей шанований дипломат справедливо зазначає, що Верховна Рада України продемонструвала грунтовну законотворчу роботу, яка була проведена в рамках Мінських угод від вересня 2014 року та лютого 2015 року. За останні роки було прийнято низку важливих законів, які сприяли закладенню фундаменту поточного процесу політичного врегулювання конфлікту на сході України. З цим не можливо не погодитися, Україна дійсно виконала весь політичний блок мінських угод, й цей факт не визнає тільки РФ. Проте в своєму листі Мартін Сайдік звертає увагу на те, що дія Закону України, що передбачає особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, пролонгованого на рік в жовтні 2017, закінчується восени», - зазначила Геращенко.

При цьому вона нагадала, як «драматично» приймався цей закон, «який був конче потрібен українським дипломатам для посилення переговорної позиції щодо продовженню санкцій проти РФ.

Читайте також: МінТОТ розробляє механізм юридичної допомоги заручникам в ОРДЛО і Криму

«Тоді депутати Самопомочі і деякі позафракційні пошматували мікрофони в президії (до речі, збитки - а це кілька тисяч гривень за кожен мікрофон - ці депутати досі не покрили), швирялися шашками в присутності дітей, що прийшли на екскурсію в ВР, кричали про кінець світу, армагедон, зраду і « захарченків у ВР». Пройшов рік. Звичайно, всі ці популістські істеричні заяви не справдилися. Як я тоді й апелювала до колег по парламенту, звичайно, ніяких захарченків в ВР бути не може (але там повно корисних « патріотів», які підігріють Кремлю), пролонгація закону ЗНАЧНО ПОСИЛИЛА переговорчі позиції наших дипломатів і влади і допомогла продовженню санкцій проти РФ в січні і липні 2018», - уточнила перший віце-спікер.

Натомість, за її словами, РФ ні на крок не просунулася в виконанні мінських угод.

«Який сценарій Кремля зараз? Перше: на окупованих територіях , за кремлівським планом, як в листопаді 14, готуються до «виборів». Кремль очікує (небезпідставно), що ВР в пилу передвиборчих баталій вже не зможе пролонгувати закон, тому саме Україну звинуватять в зриві політичного блоку і друзі Кремля в ЄС, які мріють про скасування санкцій, отримають залізобетонний аргумент. А бойовики ще й проведуть «вибори», в яких Кремль також звинуватить Київ: мовляв, не може ж регіон бути без «влади», а Україна не пролонгувала закон і тим самим спровокувала вибори на окупованому Донбасі», - акцентувала Геращенко.

Водночас вона звернула увагу на те, що восени на український парламент чекає «важка дискусія» щодо пролонгації закону "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".

«Наші справжні друзі і адвокати з США, ЄС, з Вашингтона, Парижу, Берліну, Відня вже зараз закликають українських парламентарів проявити мудрість, державницьку позицію і дати їм важливий козир для продовження санкцій. Я також буду апелювати до колег-депутатів проявити мудрість і допомогти нашим дипломатам, посилити їх переговорні позиції, не дати жодного шансу друзям Кремля мати аргументи для зняття санкцій. Тим більше, всім очевидно, що пролонгація цього закону - чиста формальність, він не вступить в дію, бо РФ не збирається йти з Донбасу. Але ми повинні посилити аргументи наших дипломатів», - зауважила політик.

Окрім того, Ірина Геращенко підкреслила, що на першому у вересні засіданні Погоджувальної Ради звернеться до лідерів фракцій з проханням провести дискусію щодо питання пролонгації закону.

«Готова як учасник мінських переговорів прийти на зустріч з фракціями, якщо є потреба і бажання, й відповісти на запитання. Також запропоную колегам перше засідання нашої неформальної мінської платформи присвятити саме цій проблематиці. Голосування буде непростим і цікавим і точно покаже, хто докладає зусиль для того, аби ЄС продовжила санкції, а хто зацікавлений в знятті санкцій з РФ», - написала перший заступник голови ВР.

До того ж, вона уточнила, що в своєму листі Мартін Сайдік справедливо зазначає, що пролонгація закону могла б сприяти залученню сил ООН для вирішення конфлікту.

«Й також дало б потрібний сигнал міжнародній спільноті для подальшої підтримки цих зусиль», - додала вона.

Як повідомлялося, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перебуваючи з робочою поїздкою у Тустані Львівської області, 4 серпня у розмові з журналістами наголосив, що продовження дії закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області у жовтні цього року не матиме жодного впливу, «оскільки Путін не планував і не планує виконувати будь-які угоди».

Як повідомляв Укрінформ, закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" був ухвалений Верховною Радою 16 вересня 2014 року, Президент підписав його 16 жовтня 2014 року, а набув чинності закон 18 жовтня 2014 року. Між тим, діяла лише стаття 1 цього закону, де йшлося про запровадження на три роки особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Заручники в "Л/ДНР": Геращенко сказала, про що домовилась з координатором ОБСЄ

Інші статті цього закону, згідно з прикінцевими положеннями, діють "з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, обраними на позачергових виборах, проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України".

10 жовтня 2017 року набув чинності закон "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", який Верховна Рада ухвалила 6 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-