«Національна дружина» – це «збройний загін партії»? Подібне вже було – ВЧК-КГБ й «СС»

«Національна дружина» – це «збройний загін партії»? Подібне вже було – ВЧК-КГБ й «СС»

Блоги
1391
Ukrinform
Якщо "збройні загони партій" у нас можливі, то можна передбачити, що скоро подібні загони матимуть з десяток партутворень

Самі по собі "національні дружини" – це не добре і не погано. Маннергейм створив свого часу територіальні загони оборони Шюцкор, які під час Зимової війни дали опір радянським військам. Але за Шюцкором не стояла жодна партія, і Шюцкор не боровся з внутрішнім ворогом, і тим більше – з "ліберастами" у владі.

За "національними дружинами" стоїть, я так розумію, політична партія "Національний корпус" Білецького? Тобто, це, висловлюючись словами Дзержинського – "збройний загін партії", який виконує не рішення державних органів, а рішення очільників партії?

Якщо так, то ми знаємо – подібні формування в історії бували. Я знаю два: ВЧК-КГБ та "СС". Може, у нас щось зовсім інше, чого ніколи не було в історії? Боюся, в історії було вже все.

Якщо "збройні загони партій" у нас можливі, то можна передбачити, що скоро подібні загони матиме партія "За життя" Мураєва і Рабиновича. Чи "Відродження" Кернеса (у нього вже й кадри підходящі з минулих часів лишилися).

Можливо й ліберальні партії – якихось своїх "дружинників" придумають? Охоче приєднаюся. Бо, схоже на те, що лібералів будуть бити першими.

Я ж не думаю, що право утворювати свої "дружини" дозволено тільки одній партії?

А ще Луценко висловився за те, щоб дозволити вільний обіг зброї. Ото буде веселе партійне життя!

Втім, що скаржитися? Нагадаю вже вкотре слова з книги Нобелівського лауреата письменниці Доріс Лесінг: "Будь-яка війна, навіть справедлива, повертає суспільство до варварства". А історик воєн Мартін ван Кревельд додавав: "Чим довше триває війна, тим більше жертва агресії перебирає на себе риси агресора".

Чим агресивнішим стає націоналізм в імперській Росії, тим непримиреннішим він буде у нас. Ми лише йдемо в кільватері подій.

Євген Якунов
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>