Росіяни розраховували на скандал з боку України, але цього не сталося - Ар'єв

Росіяни розраховували на скандал з боку України, але цього не сталося - Ар'єв

Укрінформ
Російська делегація очікувала від української сторони скандалу, зокрема на засіданні ad hoc комітету, але цього не сталося. Натомість росіяни обрали тактику – мовчати та не відповідати на адресовані їм питання.

Про це віце-президент ПАРЄ, очільник української делегації Володимир Ар'єв розповів у ексклюзивному коментарі Укрінформу.

«Мовчали, навіть коли до них зверталися з питанням, не відповідали на питання. Вони обрали таку тактику. Я зрозумів, це вони хотіли показати, що українці зараз будуть тут влаштовувати скандал. Не виправдали ми очікувань росіян», - зазначив Ар’єв.

Щодо зауваження з російської сторони про те, що під час свого виступу на ad hoc комітеті очільник української делегації не вживав слово «Росія», Ар’єв зауважив, що про кого йшлося, всім було зрозуміло.

«В даному разі не треба диявола називати дияволом. Всі й так чудово в тій залі розуміли, про кого йшлося. І всі знають, хто шантажує фінансами Раду Європи, всі знають, хто відверто нехтує принципами і цінностями, хто повністю руйнує всі принципи співіснування європейські, які тільки існують. Всі й так про це знають», - сказав він.

На думку Ар’єва, спроби повернути російську делегацію до ПАРЄ без виконання вимог резолюцій означає те саме, що «відрізати собі руки».

«Я говорив про зовсім інші речі, які стосувалися того, що на шантаж не можна йти ніяким чином, оскільки цей шантаж призведе до, перш за все, нівелювання моніторингової процедури. А саме це і є головною небезпекою для самої Асамблеї. Вона ризикує відрізати собі руки. Крім того, спокійні аргументи розуміють у Європі, а саме європейцям, а не росіянам, я адресував свій виступ», - сказав віце-президент ПАРЄ.

Він також поінформував, що на засіданні ad hoc комітету було досягнуто передусім те, що «одразу всі ці пропозиції, які там висувалися, прийняті не були», друге, що «скепсис висловила переважна більшість» присутніх, третє – «графік роботи, який хотіли нашвидку, затверджений не був».

Читайте також: Україна зупинила "бліцкриг" із повернення Росії в ПАРЄ - Ар'єв

Як відомо, російська делегація перед засіданням ad hoc комітету ПАРЄ заявила, що приїхала з прагненням зміни правил, але виконання резолюцій відбудеться в «далекому майбутньому» або взагалі не відбудеться.

Після засідання представник Росії – віце-президент Держдуми Петро Толстой пояснив мовчання представників Росії на засіданні ad hoc комітету тим, що спочатку слід вивчити поправки, а також уточнив, що Росія зможе повернутися в ПАРЄ тоді, коли буде скасовано положення регламенту, за яким національну делегацію можна позбавити права голосу.

У вівторок, 23 січня, в ПАРЄ відбулося засідання ad-hoc комітету, на якому були присутні представники від Росії. Сам комітет був створений у грудні, щоб надати пропозиції щодо внесення змін до правил і процедури Асамблеї, що потенційно  може сприяти поверненню російської делегації.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію цієї країни проти Україні.

Осіння сесія ПАРЄ запланована на 8-12 жовтня поточного року.

Повний текст інтерв’ю незабаром на сайті Укрінформу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-