Опоблок у повному складі не голосував за визнання Росії агресором�

Опоблок у повному складі не голосував за визнання Росії агресором

1282
Укрінформ
Парламентська фракція партії "Опозиційний блок" не дала жодного голосу за ухвалення  Закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях».

Як свідчать дані електронного голосування на сайті Верховної Ради, з 43 депутатів фракції проти закону проголосували 33, не голосували - четверо, відсутні - шестеро. 

Лише один голос з 25 дала парламентська група "Партія "Відродження".

Утрималася від голосування позафракційна Надія Савченко, проти закону проголосував позафракційний Віктор Балога, а його брат Павло Балога - не голосував.

Також не голосувала за закон член Радикальної партії Оксана Корчинська, відсутні були на засіданні члени цієї фракції Юрій Шухевич та Ігор Попов.

Від "Батьківщини" не голосували відсутні на засіданні лідер фракції Юлія Тимошенко, Григорій Немиря, Сергій Власенко.

Фракція партії "Блок Петра Порошенка" дала 123 голоси зі 138. Не голосували, зокрема, відсутні на засіданні заступники голови фракції Сергій Березенко, Олексій Гончаренко, Оксана Продан.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер, 18 січня, Верховна Рада ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

За ухвалення закону № 7163 проголосували 280 депутатів при мінімально необхідних 226.

У преамбулі закону депутати визначити, що «Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації». При цьому в преамбулі визначається, що дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, визначається законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Згідно із цим законом, датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. 

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України.

Читайте також: Визнання РФ агресором дозволить "виставити рахунок" за завдані збитки - Ірина Луценко

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, депутати встановити, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

Також парламент визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення нацбезпеки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-