Кравчук бачить два шляхи для припинення війни на Донбасі

Кравчук бачить два шляхи для припинення війни на Донбасі

4047
Ukrinform
Наразі існує необхідність у зміні так званого "мінського формату" переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це заявив перший президент сучасної України Леонід Кравчук в інтерв’ю "Радіо Свобода".

"Другий (крок для зупинення війни на Донбасі — ред.) – змінити або наповнити "мінський формат" іншим змістом. Я тут бачу або перехід до "будапештського формату", або залишити "мінський", але наповнити його іншими можливостями", – заявив Кравчук.

Він також вважає, що потрібна безпосередня зустріч між керівництвом України та Росії. "Те, що діється на Донбасі, – це рука Кремля. І поки ми не домовимося з Росією – що ми можемо, що Росія може, що ми не можемо, – ну, скажімо, про територіальну цілісність і суверенітет ми ніколи не можемо говорити, все останнє можна обговорювати", – вважає він.

За словами Кравчука, припинення війни формально залежить від президента Росії Володимира Путіна – але "він слухає Росію". "Росія 150 років воює, утворилась еліта війни. У них інша філософія – у них немає людини, у них є держава", – сказав він.

Екс-президент також зазначив, що українська система "демократично ще не завершена, але ми вимальовуємо потреби людини, долю людини, право людини жити, думати і творити". "Це важко дуже переходити до цього, але ми вже ідемо по цьому шляху. Росія не йде поки що, Путін це знає. Рейтинг його залежить не від економіки, а від того, яка Росія сильна, яка Росія могутня, що з Росією всі рахуються. Філософія інша. Росія хоче бути країною особливою і нав’язувати людям свої філософські тлумачення", – сказав Кравчук.

Читайте також: Геращенко - Габріелю: Наміри не злити Москву лише розв'язують їй руки

На його думку, маючи такого сусіда, як Росія, Україна має вихід – вступити до НАТО.

Леонід Кравчук також вважає, що Україна "поверне Крим тоді, коли Росія не зможе управляти Кримом". За його словами, така ситуація вже склалася була на початку 1950-х років, і тоді радянська влада передала Крим від Росії в підпорядкування Україні примусово, і вже Україні довелося "ставити Крим на ноги".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-