Верховній Раді пропонують визначити чіткі терміни призначення виборів в ОТГ

Верховній Раді пропонують визначити чіткі терміни призначення виборів в ОТГ

Децентралізація
Укрінформ
Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури добровільного об'єднання територіальних громад» (№7467). 

Про це повідомляє портал "Децентралізація"

Як зазначається, цим законопроектом пропонується на законодавчому рівні вилучити обласні ради з процесу формування перспективних планів формування територій громад і визначити чіткий термін призначення Центральною виборчою комісією перших і додаткових виборів у об'єднаних територіальних громадах.

Пропонованими змінами передбачається, що Перспективний план формування територій громад АР Крим, області затверджує Кабінет міністрів за поданням Ради міністрів АР Крим, відповідної обласної державної адміністрації. Таким чином народні депутати пропонують на законодавчому рівні вилучити обласні ради з процесу формування перспективних планів.

Читайте також: У третині районів України не створено жодної тергромади - Мінрегіон

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що практика застосування закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» виявила низку недоліків, серед яких - заполітизованість обласних рад при схваленні проекту Перспективного плану формування територій громад, численні порушення ними методології формування такого плану. Зазначається також, що у Закарпатській області обласна державна адміністрація досі навіть не подала Перспективний план формування територій громад на розгляд обласної ради. У багатьох регіонах обласні ради не ухвалили Перспективний план формування територій громад, який повністю покриває територію області.

«Практика регулювання питань адміністративно-територіального устрою європейських країн з унітарною формою устрою свідчить про те, що такі питання відносяться до компетенції виключно центрального уряду. Участь обласної ради як представницького органу місцевого самоврядування на регіональному рівні була виправданою на перших етапах впровадження реформи адміністративно-територіального устрою, коли потрібно було диверсифікувати емоційно-політичне навантаження, яке супроводжувалось інсинуаціями та домислами щодо реформи. Наразі більшість політичних сил позитивно сприймає проведення реформи. Таким чином, потреба в участі обласних рад, які в перші два роки проведення реформи виконували роль амортизатора суспільних процесів, на сьогодні відпала», - йдеться у пояснювальній записці.

Законопроектом також пропонується визначити чіткий термін призначення Центральною виборчою комісією перших і додаткових виборів в об’єднаних територіальних громадах – упродовж місяця після отримання нею відповідного звернення від обласної державної адміністрації.

У Мінрегіоні вітають ініціативу народних депутатів, зазначаючи, що ці зміни значно спростять процес добровільного об’єднання громад та упорядкують процес затвердження перспективних планів формування територій громад.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-