Антикорупційний суд: У БПП наполягають на відкликанні депутатського проекту

Антикорупційний суд: У БПП наполягають на відкликанні депутатського проекту

1713
Ukrinform
У фракції Блок Петра Порошенка наполягають на тому, щоб у четвер відкликати законопроект № 6011 «Про антикорупційні суди», зареєстрований народним депутатом Єгором Соболєвим.

Про це заявив голова фракції БПП Артур Герасимов під час Погоджувальної ради парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми наполягаємо на відкликанні законопроекту № 6011, який блокує процес створення Антикорупційного суду. Пропонуємо зробити це у четвер, коли в парламенті найбільша кількість народних депутатів», - сказав Герасимов.

Читайте також: Антикорупційний суд: Transparency сподівається, що Порошенко врахує всі поради

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного тижня внести на розгляд Верховної Ради законопроект про антикорупційний суд. Він висловив упевненість у тому, що після підтримки законопроекту парламентом антикорупційний суд завершить формування антикорупційної інфраструктури.

7 грудня Порошенко заявляв, що внесе до Верховної Ради свій варіант законопроекту про створення антикорупційного суду, якщо народні депутати до кінця наступного тижня не подадуть свій. 

8 листопада Порошенко звернувся з листом до Голови Верховної Ради Андрія Парубія із пропозицією утворити робочу групу із напрацювання законопроекту "Про антикорупційні суди" з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії. За словами глави держави, внесення ним нового законопроекту про антикорупційний суд є неможливим через аналогічний законопроект № 6011, який все ще залишається включеним до порядку денного сесії Верховної Ради, попри рекомендації Венеціанської комісії його відкликати.

9 листопада голова Верховної Ради кілька разів ставив на голосування пропозицію про відкликання законопроекту № 6011 "Про антикорупційні суди", але голосів на це не вистачало.

Венеціанська комісія на початку жовтня оприлюднила свій висновок щодо створення антикорупційного суду в Україні, у якому зазначається, що Вищий спеціалізований антикорупційний суд необхідно створити відповідно до закону України "Про судоустрій та статус суддів". Окрім того, Україні порадили запровадити додаткові захисні механізми для забезпечення незалежної процедури призначення суддів від виконавчої та законодавчої влади.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-