Східне партнерство: Київ розраховує на принцип "більше за більше" у декларації

Східне партнерство: Київ розраховує на принцип "більше за більше" у декларації

1638
Ukrinform
Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення Європарламентом доповіді щодо розвитку ініціативи “Східного партнерства” та сподівається, що ці рекомендації будуть враховані у підсумковій декларації саміту 24 листопада.

Про це йдеться у коментарі, опублікованому на офіційному сайті МЗС.

“Україна вітає ухвалення 15 листопада 2017 року доповіді Європейського Парламенту «Рекомендації Раді ЄС, Європейській Комісії та Європейській службі зовнішньої діяльності щодо подальшого розвитку ініціативи ЄС «Східне партнерство». Доповідь Європейського Парламенту є далекосяжним баченням подальшого розвитку «Східного партнерства» та майбутніх відносин ЄС зі своїми партнерами”, - ідеться в документі.

У МЗС підкреслили, що Україна поділяє запропоноване Європарламентом бачення «Східного партнерства», яке має полягати у чіткій диференціації відносин ЄС з країнами-партнерами на основі їх євроінтеграційних амбіцій та застосування принципу «більше за більше».

Читайте також: Порошенко вдячний Європарламенту за підтримку "Східного партнерства+"

Українська сторона також відзначила той факт, що депутати Європарламенту підтримали ініціативи Президента Петра Порошенка, які були вперше виголошені під час саміту Україна-ЄС у липні 2017 року. Йдеться про перспективу приєднання асоційованих партнерів до Митного союзу, Енергетичного союзу, Спільного цифрового ринку, асоціації з Шенгенською зоною, а також поглиблення співпраці в інших сферах секторального співробітництва з ЄС.

“Ми особливо вдячні Європарламенту за підтвердження підтримки України у захисті її суверенітету, територіальної цілісності та протидії триваючій російській агресії. Євродепутати також відзначили важливість розгортання поліцейської місії ОБСЄ на сході України та необхідність збереження консолідованого тиску держав-членів ЄС на Росію, зокрема шляхом посилення цільових санкцій, з метою врегулювання конфлікту на сході України та відновлення українського суверенітету над Кримом”, - наголосли в МЗС.

Водночас українська сторона висловила сподівання, що висловлена у доповіді позиція Європарламенту буде врахована в заключній декларації п’ятого саміту «Східного партнерства», який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Як повідомлялося, Європарламент 15 листопада ухвалив доповідь, у якій закликав поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі "Східне партнерство Плюс", включаючи приєднання цих країн до Митного, Енергетичного, Цифрового союзів ЄС, а також до Шенгенської зони.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-